İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstifa Etti

İlk önce CHP’li vekillerin dile getirdiği iddia gerçek oldu. Uzun zamandır istifa edeceği konuşulan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstifa Etti. İstifa sebebi ile ilgili kendisi birşey söylemedi ancak istifa sebebinin reddettiği imar dosyalarınınAKP’li meclis üyeleri tarafından tekrar kendisine geri gönderilmesi olduğu iddia ediliyor.

Kadir Topbaş istifasını açıkladığı basın açıklamasında özetle şunları söyledi:

Borçlu bir belediye bırakmıyorum. Parti mensuplarıma özellikle teşekkür ediyorum. Hayatım yorgunluk kelimesini kullanmadım. Yorgunluk beyinlerde başlar. 

İnsan her şeyi affeder adam yerine konulmamayı affetmez. Muhalefet burdan siyasi bir şey çıkarmak istiyor. Buradan muhalefete ekmek çıkmaz.

Burada önemli nokta bazı AKP’li vekillerin iddia ettiği gibi sağlık sebeplerinden dolayı istifa etmediği. Öyle olsa açık açık ifade ederdi.

Kadir TOPBAŞ’ın istifa ettirileceği ve yerine Göksel Gümüşdağ‘ın getirileceği uzun zamandır konuşuluyordu. Bakalım bu iddia tutacakmı önümüzdeki hafta hep birlikte göreceğiz.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. Savaş Genç dedi ki:

    Sayın Kadir Topbaş efendi. Keşke üstü kapalı değil de gerçekten neden istifa ettiğinizi söyleseniz. Bu kadar net.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir