Panama Papers Belgeleri, Türkiye’den Kimler Var?

the panama papers belgeleri

Panama Papers Belgeleri nedir?

Panama merkezli Mossack Fonseca danışmanlık firmasına ait 40 yıllık özel belge ve dökümanların internete sızması sonucu, servetlerini OFF SHORE hesaplarda saklayan devlet başkanlarını ortaya çıkartan belgelere The Panama Papers ismi verildi.

Listedeki Siyasi Liderler Kimler

Şu ana kadar sıza bilgilere göre kayıtlarda Rusya lideri Vladimir Putin’in yakın arkadaşı müzisyen, viyolonselist Sergi Roldugin, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Irak eski Başbakanı İyad Allavi, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Mısır devrik cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in oğlu Alaa Mübarek ve İzlanda Başbakanı Sigmundur David Gunnlaugsson gibi çok sayıda önemli ismin yer aldığı belirtildi.

İzlanda Başbakanı Sigmundur David Gunnlaugsson istifa etti.

Listede Türkiye’den kimler var

Panama Papers belgeleri içinde Türkiye’den de şirketler ve şahıslar var. Ancak şu ana kadar şirket veya şahıs ismi medyada yer almadı. Listede siyasi liderlerden olan varmı şimdilik bilinmiyor.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de listede

İlham Aliyev ve ailesinin Panama Papers belgeleri arasında adının geçmesinin sebebi ise Londra’daki gayrimenkuller ve bir altın madeni olduğu belirtiliyor.

Gonca

Birincil amacımız ziyaretçilerimize dolu dolu bir site sunabilmektir. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazmaktayız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir