Instagram Silinen Hesabı Geri Alma – Kesin Çözüm

Yanlışlıkla Instagram hesabı silinir mi dediğinizi duyar gibiyim. Gerçek şu ki Instagram silinen hesabı geri alma en çok aldığımız sorulardan bir tanesidir. Her gün bu konuda onlarca mesaj alıyoruz. Bu konuda kesin çözüm konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Instagram’ın Kısa Tarihçesi

Instagram

2005 yılında Youtube video paylaşım sitesi açılır ve popüler hale gelir. Bunu gören Kevin Systrom ve Mike Krieger isimli girişimciler madem video paylaşmak bu kadar tuttuysa neden resim paylaşımı yapılan site olmasın diye düşünür.

2010 yılında bu girişim hayata geçer. 12 Ekim 2010 tarihinde instagr.am sitesi açılır. Bir başka girişimci instagram.com domain ismini 2004 yılında satın aldığı için bunu kullanamazlar ilk başlarda. 2010-2012 yılları arası instagr.am kullanılır. 2012 yılında ise instagram.com domaini satın alınarak bu yeni domain üzerinden devam edilir.

2012 yılı Instagram için bir başka yenilik daha getirir. Facebook 1 Milyar Dolar karşılığında bu sosyal medya sitesini satın alır.

Instagram Üyelik

Konumuz olmadığı için Instagram üyelik kısmına girmeyeceğiz. Sadece şu kadarını söyleyelim https://www.instagram.com/accounts/emailsignup/ linkine tıklayarak üyelik sağlayabilirsiniz.

Instagram Hesabım Donduruldu

Instagram hesabınız iki şekilde dondurulabilir. Bunlardan birisi sizin kendinizin hesabınızı dondurmanız. Bunu aşağıdaki linkten ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma

Eğer hesabınızı kendiniz dondurduysanız tekrar aktif ede bilirsiniz. Yukarıdaki linkle ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

İkinici bir durum da sayfanızın kuralları bozması ve bu sebeple dondurulması. Bu durumda artık devreye dondurulan hesap için form doldurup manuel inceleme istemek kalıyor.

Silinen Hesabı Geri Alma

Instagram hesabınız şikayet sonucu veya başka bir sebeple silinebilir. Bu durumda yapmanız gereken form doldurup hesabınız tekrar incelenemesini istemeniz.

Bunun için öncelikle https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 linkine tıklıyoruz. Açılan sayfada “Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?” yazan kısımda HAYIR seçeneğini işaretliyoruz.

Instagram Hesabım Donduruldu yardım sayfası görüntüsü

Açılan sayfada HAYIR seçeneğini işaretlediğimizde aşağıdaki soruları cevaplamanız istenecektir.

  • Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız
  • Instagram Kullanıcı Adınız ( [ör: Instagram hesabınızın internet adresi instagram.com/[kullaniciadi] ise, bu alana “kullaniciadi” yazın] )
  • E-posta adresiniz
  • Instagram hesabınızda kayıtlı e-posta adresi
  • Hangi ülkeden yazıyorsunuz?
Instagram Silinen Hesabı Geri Alma sayası

Yukarıdaki formu doldurup gönderiyoruz. Bu zamandan sonra yapacağımız ise beklemek. Eğer topluluk kurallarını bozacak bir işlem yapmadıysanız silinen Instagram hesabınızı geri alabileceksiniz.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir