E-ticaret Yazılımları

Artık klasik alışveriş yerini internet sitelerinden yapılan alışverişe bırakmıştır. 2016 yılı itibarı ile Türkiye’de e-ticaret hacmi 25 Milyar Türk Lirası civarına ulaşmıştır. Uzmanların tahmini bu rakamın daha da yükseleceğini gösteriyor. Artık şirketlerin bu alanı keşfetme zamanı gelmiştir.

E-ticaret için gerekenler

Online ticaret aslında çok da zor değil. Ancak biraz uzmanlık istiyor. Bu alanda biraz çalışma yapmış olmak gerekiyor. E-ticaret için size aşağıdakiler gerekmektedir.

Domain (Alanadı)

Sanal alemde belirleyici unsur domainlerdir. (Alanadı). Domaine örnek: gonca.com. Bir alanadı sadece tek bir kişiye veya firmaya verilir. Yıllık olarak ücretlendirilir. En az 1 sene en çok 10 sene kayıt edilebilir. Domain kayıtlarında ilk gelen alır kuralı geçerlidir. Bir domaini ilk kim kayıt ettiyse domain artık onundur.

Hosting

Domain alındıktan sonra ikinci ihtiyaç hosting. Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır.

SSL (Secure Sockets Layer)

E-ticaret veri güvenliğini zorunlu kılmaktadır. Çünkü siteden alışveriş yapan kişilerin isim, soyad, adres bilgileri ve en önemlisi de kredi kartı bilgilerinin başkalarının eline geçme ihtimali olabiliyor. Bu sebeple e-ticaret sitelerinde SSL yani Güvenli Soket Katmanı dediğimiz site ile server arasındaki veri aktarımını şifreli olarak yapılması gerekmektedir. Bu yöntemle bilgilerin başkalarının eline geçmesi bir nebze önlenmiş olmaktadır.

Yazılım

Domaini aldık, serverde alan da ayarladık. Bilgiler çalınmasın diye SSL de aldık. Kaldı tek eksiğimiz, yazılım. Online alışveriş sitelerinin en önemli ve pahalı diyebileceğimiz yanı işte e-ticaret yazılımları.

E-ticaret yazılımları

Piyasada çok fazla sayıda e-ticaret yazılımı bulunmaktadır. Bunlardan birkaç tanesini tanıtmak istiyoruz. Eğer siz e-ticaret yazılımı sahibiyseniz ve burada programınızı tanıtmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1. IdeaSoft

IdeaSoft web tabanlı yazılım, tasarım ve masaüstü yazılım çözümleri sunan, kısacası “İnternet Teknolojisi’nin Tüm Renkleri” ile sizlere hizmet vermeyi ilke edinmiş bir yazılım firmasıdır. E-ticaret Sitesi Yazılımları arasında popüler olan bir firma. Sektörel bazda çok güçlü referansları mevcut.

2. Ticimax

Nice Group Bünyesinde ‘Maksimum Ticaret’ sloganı ile ağırlıklı olarak e-ticaret yazılımları, özel e-ticaret çözümleri ve tasarım hizmetleri sunmaktadır. Bilinen bir çok firmanın e-ticaret altyapısı Ticimax’e emanet edilmiştir.

3. T-Soft E-ticaret

Sitelerinde kendilerini şu şekilde tanıtmışlar: “Bilişim Sektöründe 20 yıla yakın süredir faaliyet gösteren şirketimiz, e ticaret sistemleri, web teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla 12 yıl önce TEKROM olarak şirketleşmiş, yazılım ve web uygulamaları konusunda T-Soft markası ile müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır”. Referans olarak yine çok güçlü firmalardan.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir