Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaGaleriBakü Gece Hayatı

Bakü Gece Hayatı

Kardeş ülke Azerbaycan hem kültürel hem de dil olarak en yakın olduğumuz yabancı ülke. Bu yazımızda başkent Bakü gece hayatı ile ilgili bilgiler ve fotoğraflar yayınlayacağız. Çünkü birçok kişi kardeş ülkeyi ziyaret etmek istemekte ancak orada neler yapacağını tam olarak bilememektedir.

Önce Bakü hakkında kısa bilgiler verelim. Bakü hem tarihi hem de son zamanlarda yapılan inşaatlarla çok modern bir şehir. Tarihi çok çok eskiye dayanmaktadır. Ülkenin en büyük şehri konumunda ve aynı zamanda da ticaretin döndüğü yer. 2.5 milyonluk bir nüfusu var. Petrol kuyularının boy gösterdiği bir yer aynı zamanda.

Hazar denizi kıyısında yer alması ılıman iklime sahip kılıyor. Yazları çok sıcak ve nemli, kışları orta soğuklukta ve çok fazla kar yağmayan bir yer.

Bakü Gece Kulüpleri

Bakü şehir merkezinde yüzlerce gece kulübü faaliyet göstermektedir. Genelde gece 02.00’lara kadar açıklar. En ünlü gece kulüpleri aşağıdaki gibidir.

Dalga Beach Mardekan
Eleven Restaurant & Lounge
Enerji Club • Lounge • Dining
OTTO Club
Buddha Bar
Pivnaya Apteka
Amburan Beach Club

Bakü Gece Hayatı

Eski sovyetin ünlü şehirlerinden olan Bakü aynı zamanda renkli gece hayatı ile biliniyor. Şehirde yüzlerce irili ufaklı gece kulüpleri var. Aşağıda sunacağımız galeride Bakü’deki Gece Hayatı ile ilgili fikir edinebilirsiniz.

Bakü Gece Hayatı Bakü gece hayatı çok renkli bir şekilde yaşanmaktadır. Aşağıdaki rakamlara tıklayarak farklı galerimizin diğer resimlerini görebilirsiniz.
Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

1 Yorum

  1. Bakü benim üniversite okumak istediğim bir şehir. Hem üniversite okumak hem de sosyal hayatta aktif olmak istiyorum. Bu sebeple Bakü Gece Hayatı bana çok çekici geliyor. Sizlerden ricam daha fazla resim eklemeniz. Ve bir de Bakü gece kulüpleri, Bakü Barları ve Bakü Restoranları hakkında yazı yazmanız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments