Google Türkiye’den 2500 kişiye burs veriyor

Google firması Türkiye’den 2500 kişiye burs verme kararı almış. Bu burs hangi alanlarda verilecek dediğinizi duyar gibiyiz. Android ve web geliştirme kurslarını kapsıyor.

Bu genel bir burs programı. Sadece Türkiye için değil. Toplam 60.000 kişiye burs verilecek.

Udacity, Bertelsmann ve Google işbirliği yapmışlar. Android ve Web Geliştirme konusunda yenilikçi fikriniz varsa ve kendi uygulamanızı geliştirmek istiyorsanız burs verilecek 2500 kişiden birisi siz olabilirsiniz.

Kurslar hem yeni başlayan hem de mevcut programcılara yönelik Android ve Web geliştirme alanlarında yaplıacak. Şunu da belirtelim ki Android ve Web Geliştirme alanlarında çalışanlar ortalama yıllık 46.000 $ ile 160.000 $ arasında para kazanmaktadır.

Tümüyle online olarak sunulacak kurslar hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için şu adresi ziyaret etmek yeterlidir: www.udacity.com/google-scholarships

Kim bu burs için uygundur?

Burs başvurusu için Türk vatandaşı olmak ayrıca en az 18 yaşında olmanız ve başvurunuzu tam olarak tamamlamanız gerekir.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. Zafer Kaya dedi ki:

    Google amca bana da burs verseniz olur mu acaba? Ben de yazılımcı olmak istiyorum. Eğer beni desteklerseniz hep sizin firmada çalışırım. Hiç bir zaman başka firmaya geçmem. Kendi yazılım firmamı da açmam.

    Yani gelecekte size rakip olmam. Lütfen vereceğiniz burslar ile beni destekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir