Final Sınavı

Üniversite hayatında sınavlar önemlidir. Hele final sınavı daha da önemlidir. Sınavlardan daha da önemlisi bir sınava giremediğiniz zaman nasıl bir yalan uyduracağınızdır. Uydurduğunuz bahaneye hocaları inandırmanız lazım.

4 Matematik Öğretmenliği fakültesi öğrencisi gece geç saatlere kadar ders çalışır ve sabah uyanamaz sınava giremezler. Okula gider hocaya sınava gelirken arabalarının tekerinin patladığı yalanını söylerler.

Hoca da bu mazereti kabul eder ve bu 4 öğrenciye tekrar sınav yapacağını söyler. Öğrenciler hocayı kandırdıkları için mutludur. Hoca yalanlarını yutmuştur.

Sınav günü gelir yetişir. Bu 4 öğrenci sınava girer. Hoca büyük bir anfiye götürür bunları. her birisini faklı bir köşeye oturtur.

Sınav 100 puan üzerinden puanlanmakta ve 50 alan geçmektedir. Hoca 5 soru sorar. İlk 4 soru her birisi 10 puandan toplam 40 puan. Beşinci soru şöyledir,

“Arabanın hangi lastiği patladı?”

Komik fıkralar serisinden.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir