Bedava Maske Nasıl Alınacak?

Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile bedava maske dağıtımı başlamıştı. Ancak daha önce bedava maske PTT tarafından dağıtılacak denildi daha sonra ise eczaneler dağıtacak diye bilgi verildi. Peki son durum ne, bedava maskeler nasıl alınacak?

Bedava Maske

5 Nisan 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı kararıyla halka bedava maske dağıtma kararı alındı. Buna göre 20-65 yaş arası herkese 10 günde bir 5 adet maske verilecekti. Maske dağıtımı için de EPTTAVM üzerinden başvuru alınmaya başlandı. Birkaç saat içinde sistem tıkandı ve başvurular E-devlet üzerine aktarıldı.

Bedava Maske dağıtımı başladı

Sosyal medyada dolaşan paylaşımlara bakılırsa bedava maskeler dağıtılmaya başlanmış. PTT bazı evlere bedava maskeleri bırakmış. Ancak şurada bir anlaşmazlık var. Çünkü Sağlık Bakanlığı maskelerin eczaneler üzerinden dağıtılmaya başlanacağına karar vermişti. Halkın kafası karışık. Hangisi dağıtımı yapacak eczaneler yoksa PTT?

Galiba hem eczaneler hem de PTT maskeleri dağıtacak gibi. Yeter ki dağıtım başlasın. Hangisini olması önemli değil. Çünkü herkesin maskeye ihtiyacı var.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir