Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaGüzel SözlerSevgi Mesajları, Sevgi Sözleri

Sevgi Mesajları, Sevgi Sözleri

Gonca editörlerinin derlediği güzel sözler 2016 2017 sevgi sözleri ile aşkınızı ilan edin, yeni sevgi mesajları ile gönüllerde taht kurun. Özel sevgi mesajları, yeni sevgi sözleri aşkınızı anlatmada size yardımcı olacaktır.

 

Seni sevmemi istemiştin, sevdim. Seni öpmemi istemiştin, öptüm. Önünde baş eğmemi istemiştin bunu yapamam güzelim. Yaratandan başkasına baş eğmek sevene de sevilene de yakışmaz.

Sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler. Giden gitsin bu yangınlarda söner. Sakın bakma geriye krallar önde gider.

Yalnızlıktan kurtulmanın tek yolu yalnızlık duygusundan uzaklaşıp her insanın içerisinde doğuştan var olan sevgiye sarılıp önce kendini sevmeni öğrenerek bu sevgiyi başkaları ile hiç bir ayırım yapmayarak paylaşmaktır.

Kanatlanıp göklere nasıl uçayım, rüzgarın olup sana nasıl eseyim, yağmurun olup yanağına nasıl düşeyim, başımı alıp uzaklara sensiz nasıl gideyim, içimde sen varken söyle nasıl öleyim.

Fedakar olan insan gönülden sevendir. Yürekli olan insan kendini bilendir. Umutlu olan insan yaşamayı sevendir. Unutmayan insan bir ömre bedeldir.

Sevgi Sözleri

Hayata dair güzel olan her şeyle birlikte yaşamayı bil yeter.

Sensizlik sessizlik demek. Sessizlik ölüm demek. Yaşarken ölmek, seni sevip sensizlikle yaşamak demek. Demek ki, yaşamak için sevmek, sevmek için de sen gereksin.

Sana seni dünyalar kadar seviyorum desem yalan. Sana seni ölüm kadar seviyorum desem inan, çünkü ölümdür dünyada tek gerçek olan.

Ben seni sevmek için değil, sevmenin nasıl bir duygu olduğunu görmen için sevdim.

Asla sevme, seversen ihanet etme, ihanet edeni asla affetme.

Hissettiğin duyguları hissettiğini hissettiğin an hissettiğin his aşktır.

Gülü gülene ver. Kalbi sevene ver. Aşık olmak güzel şey, kıymetini bilene ver.

Ay gece için, güneş gün için, sen benim için, bütün güller senin için.

Sen benim kanadımsın, tutunacak arkamsın. Yaşamak neye yarar yanımda olmalısın.

Uzaklardasın benimle değil, ben ise yalnızım seninle değil, ismin kalbimdedir dilimde değil, kalbim seninledir içimde değil, seni seviyorum elimde değil.

Umut güzel şeydir kalbinde taşıyorsan, sevmek güzel şey gerçekten seviyorsan, yaşamak güzeldir anlamını biliyorsan, sevilmek güzel gerçekten seviyorsan.

Ben sensizliği senin yerine koyup seni sensizlikle yaşayabiliyorum. Unutma unutmam unutmazsan. Senden uzaklarda sensiz kalacağımı zannetme.

Şimdi yağmur ıslatır umutlarımı. Seni bir çiçekte yaşatdığımı biliyorsun. Yokmuş sensiz yaşamanın anlamı. Seni seviyorum desem gelir misin?

Yaşamayı bir sevda sandım, sevgini sen sandım, hayatı bir yol sandım, derin bir uykudan uyandım, ama seni yanımda bulamadım.

Adını güneşe yazdım her şafakta doğsun diye, kalbini kalbime yazdım için için yandığında benimki de yansın diye, adını canım koydum sen öldüğünde ben de öleyim diye.

Dünyadaki tüm insanların aşkı toplanıp birleşse bile, benim sana karşı olan aşkımın yanında aciz kalır. Çünkü benim sana karşı olan aşkım akıl ve mantığın hiçbir zaman ulaşamayacağı yerde kalır.

Haritaya bakıyorum evin yok. Kelimelere bakıyorum adın yok. Sana bakıyorum kendimi görüyorum, çünkü benden başka yerin yok.

Her deniz bir dalga, her rüya bir uyku, her mezar bir ölü, her ağaç bir kök bulur. Ben başka bir sen bulamam.

Bir gece yarısı titreyerek uyanırsan bil ki, resmini öptüğüm gündür, bir gün sebepsiz yaşlar süzülürse o güzel gözlerinden bil ki yokluğundan öldüğüm gündür.

Ağırdır sevgilerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her kalp tutamaz. Her şeyi unutur da. Ama bu kalbim bir tek seni unutmaz.

 

 

Gonca editörleri tarafından hazırlanan 2016 2017 sevgi sözleri ve en yeni sevgi mesajları beğendiyseniz lütfen PAYLAŞIRMISINIZ! Bu sevgiyi herkese ulaştırmamızda size ihtiyacımız var.

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

1 Yorum

  1. Sevgi çok çok farklı bir duygu. Sözlerle, mesajlarla ifade edilemeyecek kadar farklı. Bazen sadece gözlerin bakışmasından fışkırır sevgi. Bazen parmakların okşamasından. Bazen de tek bir sözle ifade edilir.

    Sevgiyi sadece Sevgi Mesajları veya diğer ifade ile Sevgi Sözleri vasıtasıyla karşıya duyuramayız. Gerçek sevgi ne mesajlara ne de sözlere ihtiyaç duyar.

    Eğer bir insan seviyorsa bunu karşıya tek bir bakışla iletir emin olun. Sevgi dolu bir bakışla sevdiğine baksın yeter ki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments