Adanalı kebapçı Doğukan Özkan Google sitesini hackledi

Kendisini Beyaz Şapkalı Hacker olarak isimlendiren Doğukan Özkan dünyanın en büyük sitelerinden olan Google hackledi. Doğukan daha önce de Facebook sayfasının açığını bulmuştu. Mesaj engeline rağmen açık bularak Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in profilinden mesaj göndermişti.

doğukan özkan adanalı kebapçı
Adanalı Kebapçı Google Hack

En son Google şirketine ait ‘inbox’ isimli elektronik posta sisteminde on binlerce kişinin telefon, adres ve fotoğraflarına rahatlıkla ulaştığını öne süren Doğukan Özkan, “Gizli olmasına karşın bu bilgilere ben ulaşabiliyorsam, kimsenin kişisel bilgileri güvende değil” dedi. Adanalı beyaz hacker bulduğu açıkla ilgili daha fazla ayrıntıya girmek istemiyor. Google’in gizlilik sözleşmesine göre kimsenin kişisel bilgilerine başkasının ulaşması mümkün değil. Ancak Doğukan, herkesin telefon numarası, adresi, doğum tarihi, eğitim bilgileri ve profil resimlerine ulaşabilmiş.

Facebook, Google, Instagram, Youtube gibi teknoloji devleri kendi sitelerinde açık bulup haber veren Beyaz Şapkalı Hackerlara ödül veriyorlar. Bu sebeple birçok teknoloji uzmanı bu sitelerin açığını bulmaya çalışıyor.

Google’in kısa zamanda açığı düzelteceği tahmin ediliyor.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

4 Responses

 1. Doğukan dedi ki:

  Merhaba, bu haberi neden 14 nisan günü güncellediniz?

  • Gonca dedi ki:

   Merhaba Doğukan Bey!

   Öne çıkan görsel değişti. Bir de wordpress Gutenberg geçtiği için bloklara dönüştür deyip güncelleme yapmak gerekiyordu. Bu sebeple makale güncellenmiş olarak gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir