Adanalı kebapçı Doğukan Özkan Google sitesini hackledi

doğukan özkan adanalı kebapçıKendisini Beyaz Şapkalı Hacker olarak isimlendiren Doğukan Özkan önce Facebook sayfasının açığını bulmuştu. Mesaj engeline rağmen açık bularak Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in profilinden mesaj göndermişti.

En son Google şirketine ait ‘inbox’ isimli elektronik posta sisteminde on binlerce kişinin telefon, adres ve fotoğraflarına rahatlıkla ulaştığını öne süren Doğukan Özkan, “Gizli olmasına karşın bu bilgilere ben ulaşabiliyorsam, kimsenin kişisel bilgileri güvende değil” dedi. Adanalı beyaz hacker bulduğu açıkla ilgili daha fazla ayrıntıya girmek istemiyor. Google’in gizlilik sözleşmesine göre kimsenin kişisel bilgilerine başkasının ulaşması mümkün değil. Ancak Doğukan, herkesin telefon numarası, adresi, doğum tarihi, eğitim bilgileri ve profil resimlerine ulaşabilmiş.

Facebook, Google, Instagram, Youtube gibi teknoloji devleri kendi sitelerinde açık bulup haber veren Beyaz Şapkalı Hackerlara ödül veriyorlar. Bu sebeple birçok teknoloji uzmanı bu sitelerin açığını bulmaya çalışıyor.

Google’in kısa zamanda açığı düzelteceği tahmin ediliyor.

Gonca

Birincil amacımız ziyaretçilerimize dolu dolu bir site sunabilmektir. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazmaktayız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir