Bilmediğiniz siteden alışveriş yapmayın!

Covid ile birlikte internet üzerinden alışverişler yükseliyor. Artık milyarlarca liralık alışveriş eticaret siteleri aracılığı ile evlere ulaşıyor. Ancak uzmanlar uyarıyor; bilmediğiniz siteden alışveriş yapmayın!

Kredi kartı ya da hesap bilgilerinin kullanıldığı online alışverişlerde bilgilerin çalınmaması için dikkat edilmesi gerekiyor. ESET Türkiye, güvenli alışveriş için bazı tavsiyelerde bulundu: Alışverişten önce tarayıcınızı güncelleyin, işletim sisteminizi ve antivirüs programınızı gözden geçirin. Sisteminizi zararlı yazılımlara karşı tarayabilirsiniz: www.eset.com/tr/home/products/online-scanner.

Her sitede farklı parolalar kullanın

Tanımadığınız sitelerden alışverişte temkinli olun. İnternet sitesine kayıt olurken farklı parolalar kullanın! Ürünlerin fiyatları mantıksız ise uzak durun! Güvenli transferler yapın! İnternetten sipariş verirken, internet sayfasının SSL kullandığına emin olun. Yarın bitiyor gibi uyarılara kanmayın! Halka açık Wi-Fi noktalarında alışverişten kaçının! Alışveriş sonrası kredi kartı ekstrelerinizi ve hesap hareketlerinizi kontrol edin!

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir