Maşa ile Koca Ayı çizgi filmi çocuklar için çok zararlı

Bir grup Rus psikolog çocuklar için en zararlı çizgi filmlerin listesini oluşturmuş. Liste hazırlanırken çocukların davranışlarını kötü yönde etkileyen faktörler gözönüne alınmış.

Maşa ile Koca Ayı çizgi filmi zararlı

Maşa ile Koca Ayı çizgi filmi çocukların psikolojisi açısından en zararlı çizgi filmi seçildi. Psikologlar belirtiyorlar ki, çizgi filmin söz dinlemeyen baş kahramanı Maşanın kaprisleri, kötü davranışı çocukların davranışlarını doğru yönde etkilemiyor: “Çocuğa öyle geliyor ki, bu davranış çok normal”.

Uzmanlar ebeveynlerin uyarıyor; küçük çocuklar ekranda gördüklerinin hepsine inanıyorlar. Bununla birlikte genellikle hoşlarına gelen hareketleri tekrarlamaya çalışıyor. Çocuklar için bunun gerçek insan, ya da uydurulmuş karakter olması şart değil.

Not edelim ki, Maşa ile Koca Ayı veya asıl ismi ile Maşa i Medved çizgi filmi gösterime 2009 yılında başlandı. TV8 kanalında Türkçe tercümesi ile çocuklara izlettiriliyor.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir