5 yaş gençleştiren maske

5 yaş gençleştiren maske ile siz de çok daha genç ve güzel görünebilirsiniz. Nasıl mı? Makalemizde ayrıntılı olarak anlattık.

Japon kadınların güzellik sırrı 5 yaş gençleştiren maske

Japon kadınlarının pürüzsüz derisine gıpta etmemek mümkün değil. Burada ırksal özellikler ve coğrafi koşulların etkisi olsa da, onların kendine has güzellik sırları var. Örneğin, Japon kadınları cildinin güzelliğini yüzyıllardır kullandıkları deniz ürünlerine, aynı zamanda, pirinç maskesine borçlular.

Pirinç, içerdiği omega-6 yağ asidi (linoleik asit) ve antioksidanlar sayesinde cilt hücrelerini yeniler, ona daha taze ve parlak bir görünüm verir, aynı zamanda da, cilt lekelerini yok eder.

Maske için gereken malzemeler

1 çorba kaşığı pirinç
1 çorba kaşığı süt
1 çorba kaşığı bal

5 yaş gençleştiren maske hazırlanışı

Pirinci 2-3 bardak suda yumuşayana kadar kaynatın. Suyunu süzün, ama dökmeyin, çünkü maskeden sonra yüzünüzü tam olarak aynı su ile yıkayacaksınız.

Düğümü sütte ezerek iyice karıştırın. Sonra bal ilave edin. Maskeyi temiz ve kuru yüze sürün. Yüzünüzdeki maskenin kuruması için biraz bekleyin. Sonra onu silip yüzünüzü, yukarıda belirttiğimiz gibi, soğumuş pirinç suyu ile yıkayın.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir