Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaSağlıkCinsel Gücü Artıran Gıda - Antep Fıstığı

Cinsel Gücü Artıran Gıda – Antep Fıstığı

antep fıstığı

Çok çok eski zamanlardan Antep Fıstığı insanların sağlıklı kalmak için tükettiği gıdalardan birisi olmuştur. Antep fıstığı hem çok tatlı bir gıda hem de sağlığa çok faydaları vardır. Sağlığa faydalarını günümüz tıp ve alternatif tıp yöntemleri de doğruluyor.

Antep Fıstığının Sağlığa Faydaları

  1. Cinsellik – Cinsel gücü artıran gıdalar her zaman insanlar tarafından çok fazla kullanılmıştır. Hatta ürün reklamlarında bile gıdaların bu özelliğine dikkat çekilir. Bir zamanlar fındık reklamlarında kullanılan aganigi naganigi gibi. Antep fıstığı cinsel isteği ve cinsel gücü artırır. Bu şekliyle Antep fıstığı insanların cinsel sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.
  1. Felç Riski
  2. Depresyon
  3. Mide Rahatsızlıkları
  4. Enerji
  5. Kalp Sağlığı

Antep fıstığı kalp için çok faydalı bir gıdadır. Antep fıstığı kalp rahatsızlıklarının önüne geçilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca Antep fıstığı, kalp krizi riskini de en aza indirme konusunda yardımcı olabilir.

 

Antep Fıstığı Besin Değerleri

100 gr. antep fıstığında;

Enerji (kcal) : 572
Karbonhidrat (g) : 28.28
Protein (g) : 21.05
Yağ (g) : 45.82
Lif (g) : 10.3
Kolesterol (mg) : 0
Sodyum (mg) : 6
Potasyum (mg) : 1007
Kalsiyum (mg) : 107
Vitamin A (mg) : 266
Vitamin C (mg) : 3
Demir (mg) : 4.03

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments