Kıvırcık saçların bakımı nasıl yapılmalıdır?

Kıvırcık saçların bakımı diğer bir şekilde söylersek kolay taranması ve kırılmaması için birkaç kurala uymak gerekir. Böylece hem saçlarınız güçlenip gürleşecek hem de daha güzel görünecek.

Kıvırcık saçların bakımı

Kıvırcık saçların bakımı ipuçları

Kendinize uygun şampuanı bulun.

Seçtiğiniz şampuanın üzerinde kıvırcık saçlar için üretim yapıldığı belirtilmelidir. Nemlendirici özelliği olan şampuanları tercih edin. Zeytin ve badem yağı içeren şampuanlar önerilir.

Saçınızı banyoda tarayınız.

Saçlarınızın kabarmasını istemiyorsanız, saçlar ıslak halde iken balsam çekin. Daha sonra saçlarınızı tarayın.

Saç kurutma makinesinin kullanmayın.

Kıvırcık saçlıların en büyük sorunu kırılgan saç telleri. Saç kurutma makinesinin kullanımı saç tellerinin nemsiz kalmasına neden olur. Bu ise saçların kabarması, saç tellerinin kırılıp dökülmesi ile sonuçlanır. Bu nedenle saçların doğal şekilde kuruması önemlidir.

Yatmadan önce saçlarınızı toplayın.

Kıvrımların düzenli kalması için geceleri yatmadan önce saçınızı toplamalısınız. Bu zaman lastik saç bandı kullanmayın. Pamuktan yapılmış saç bandı ile toplayabilirsiniz.

Kabul ediyoruz kıvırcık saçların bakımı kolay değil ama imkansız da değil.

Kıvırcık Saç Modelleri

Bir çok kızın doğal halidir kıvırcık saçlar. Düz saçlılar ise kıvırcık saçlı olabilmek için yapmadık şeyler bırakmazlar. İşte kıvırcık saç modelleri galerimiz.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

3 Responses

  1. Sibel Demirbaş dedi ki:

    Gonca hanım makaleniz için teşekkür ederim. Benim saçlarım da kıvırcık. Kıvırcık saçların bakımı gerçekten çok zor. Baya uğraştırır beni. Her gün her gün ay şeyler.

  2. Dilruba Soylu dedi ki:

    Her saçın bakımı zordur. Sadece kıvırcık saçların değil. Benim saçlarım düz ama bakımı nasıl derseniz hiç de kolay değil. Ben de uğraşıyorum her sabah.

  3. Sevda Karabacak dedi ki:

    Düz saçların bakımı da kıvırcık saçların bakımı da zaman isteyen bir iş. Zor değil. Ama zaman lazım. Ama güzel olmak için saatler harcama değer bence. Hiç üşenmeyin kızlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir