Cep telefonundan para kazanabilirsiniz

Hepimiz üzerimizde cep telefonları taşıyoruz. İletişim için kullanıyoruz ancak cep telefonundan para kazanabilirsiniz bunu biliyor musunuz? Hem de kolay bir yolla cep telefonundan para kazanmak mümkündür.

cep telefonundan para kazanma
Cep Telefonundan Para Kazanmak Vakti

Yaşlı genç herkeste mutlaka cep telefonu var. Özellikle genç kesim içinde bir çok özelliği barındıran, neredeyse bilgisayar ayarında cep telefonları taşımaktadır.

Bu telefonlara büyük miktarlarda para ödüyoruz. Ortalama 1000 -2000 TL arasında değişiyor fiyatları. Ve bu aldığımız telefonlar 2 veya 3 sene içerisinde güncelliğini kaybediyor. Üst modeli çıkıyor.

Peki bu telefonları sadece iletişim için değil de para kazanmak için de kullanamazmıyız.

Artık bir bilgisayara dönüşen cep telefonlarında para kazanmak için de kullanabiliriz. Çok zor da değil.

Cep telefonundan para kazanma yöntemleri

Peki cep telefonundan nasıl para kazanılır?

1 – CheckPoints

Barkotlar tarayarak, videolar izleyerek, testlere katılarak, internetten araştırma yaparak ve teklifleri tamamlayarak para kazanmanıza fırsat verir. CheckPoints, Mashable’da yayınlandı ve hem Android hem de iPhone ile uyumlu.

2 – Easy Shift

Easy Shift, shift’leri tamamlayarak para kazanabileceğiniz bir mikro görev uygulamasıdır. Shift’ler de genellikle mağazalardaki fiyatları kontrol etmeniz, ürünün stokta olup olmadığına bakmanız veya mağaza vitrininin fotoğrafını çekmeniz istenir. Shift’i başarıyla tamamladıktan sonra ödeme 48 saat içinde PayPal aracılığıyla yapılır. Her görev için 2.00 dolar ila 20.00 dolar arasında ödeme yapılır. Easy Shift USA Today, All Things Digital ve Mashable’da yayınlandı. Şu an için sadece iPhone kullanıcıları faydalanabiliyor.

3 – Field Agent

Field Agent, raf uygunluğunun kontrol edilmesinden, demoların kontrolüne ve vitrin uyumuna kadar yaşadığınız çevrede çeşitli mikro görevleri tamamlayarak para kazanmanıza fırsat verir. Her görev için 3.00 ila 12.00 dolar arası ödeme yapılır ve ödemeler PayPal aracılığıyla yapılır. Field Agent CNET, Forbes ve The New York Times’da yayınlandı. Sadece iPhone’lar da kullanılabiliyor.

4 – GigWalk

Bireylerden oluşan mobil iş gücünün iPhone veya Andriod akıllı telefonlarını kullanarak bağlantı kurduğu ve ekstra para kazandığı bir uygulamadır. Kayıt olun, görev için başvurun ve görevi ( genellikle yolları ve sokak işaretlerini ve ulaşım seçeneklerini doğrulama ) tamamlayıp para kazanın. Gigwalk CNN, Business Insider ve Forbes’de yayınlandı.

5 – GymPact

Spor yaparak para kazanmaya ne dersiniz? Uygulamayı yükleyin ( hem iPhone hem de Android sistemleri için uygun ), egzersiz hedefleri belirleyin ve spor salonuna gittiğinizde veya evde spor yaparken giriş yapın. Ancak sorun şu ki… Spor yapmazsanız önceden kararlaştırılan ücreti spor yapmadığınız için ödemek zorundasınız. Bu para diğer spor yapanların ödemeleri için kullanılır. Ödüller genellikle her idman için 0.30 ila 0.40 dolar arasında değişir ve 5.00 dolara ulaştığınızda PayPal aracılığıyla ödemenizi alabiliyorsunuz. GymPact CNN, The New York Times ve ABC News’de yayınlandı.

6 – Ibotta

Ibotta, alışverişe gittiğinizde para kazanmak için kullanabileceğiniz bir iPhone ve Android uygulamasıdır. Alışverişe çıkmadan önce favori markanız ve şirketlerle alakalı görevleri tamamlıyorsunuz. Daha sonra alışveriş yapmak için mağazalara gidiyor ve alışveriş fişlerinizin fotoğrafını çekiyorsunuz. İşleminiz onaylandıktan sonra hesabınıza nakit puanlar aktarılıyor. Arkadaşlarınızı üye yaparak ekstra para kazanabiliyorsunuz. Ödemeler PayPal aracılığıyla yapılıyor ve 5.00 dolar kazandıktan sonra aktarılıyor. Ibotta Mashable, Good Morning America ve Business Insider’da yayınlandı.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

3 Responses

 1. Ramiz Aliyev dedi ki:

  Cep telefonundan para kazanmak çok güzel olur da nerde bizde o şans. Bizimkisi ancak oyun oynamak, whatsapp, viber, facebook filan. Aslında okuyunca kolay para kazanmak ancak uygulamaya gelince bazı sıkıntılar çıka biliyor.

  Yalnız şu GypPact hoşuma gitti. Sporu seviyorum zaten. Hem spor yapar hem de para kazanırım. Umarım ödemeyi yaparlar.

 2. Sibel Ağaoğlu dedi ki:

  Bu uygulamalar genelde Avrupa ve Amerika için yapılıyor. Oralarda yaşayanlar para kazanabiliyor. Türkiye ve benzeri ülkeler pek yararlanamıyor. Ancak şöyle incelediğimde CheckPoints uygulaması ile Türkiye’de para kazanmak mümkün olabilir.

  GymPact uygulaması güzel. Yalnız denemek lazım. Daha önce ödeme almış olan varsa buraya yaza bilir mi?

 3. Aydın Budak dedi ki:

  Para kazan kazan nereye kadar. Asgari ücret 1300 TL. Neyimize yetmiyor. Cep telefonundan, bilgisayardan, facebooktan, googledan para kazanmaya ihtiyacımız yok. Olan ülkeler yararlansın bence.
  Tabii gönül isterdi ki, yukarıdakileri yazayım. Ama işin aslı öyle değil. Türkiyede fakirlik sınırı 4000 TL olmuş. Açlık sınırı 2000 TL civarı veya üstü tam hatırlamıyorum. Acilen para kazanmak lazım. Ama nasıl?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir