Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaAileÇocuğum neden herkese tükürüyor?

Çocuğum neden herkese tükürüyor?

Ebeveynlerin çocuğunda en sevmediği huy çeşitlerinden biri de çocuğun tükürmesidir. Özellikle 3-5 yaş arası çocuklarda görülen bu durum, aslında çocuğun yaşadığı bir sıkıntının yansıması.

Çocuğum neden herkese tükürüyor
Çocukların tükürme sebepleri

Çocuğum neden tükürüyor

Uzman Pedagog Adem Güneş, çocukların tükürme sebeplerini şöyle anlatıyor: “Çocuk yetiştirmek tek başınıza yapabileceğiniz bir şey değildir. Çocuk; baba, kardeş ve amca yardımıyla da yetişir. Çocuğa yaptığı kötü bir davranışından dolayı kızınca o davranış düzelmez. Hele dövmekle asla düzelmez.

Çocukların tükürmesi kendisini korumak içindir. Çok çeşitli sebepleri vardır. Mesela kendisine duyarsız bir insan yaklaştığı zaman tükürür çocuk. Dayak yemekten korktuğu için tükürür. Ayrıca dayak yemekten sinen çocuk bir süre sonra birisine patlayacak bir şiddeti barındırır.

Babasına ya da ona şiddet uygulayanlara tepki gösteremeyen bu çocuk başkalarına karşı patlayacaktır. Kardeşi varsa kardeşini ısıracak ya da okulda arkadaşının kafasına bir şey atacaktır. Yapacağınız tek şey kızmadan sakin olmak. 4 hatta 6 hafta gibi bu şekilde hareket ederseniz, çocuğunuz kendini güvende hissedip tükürmeyi bırakacaktır.”

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments