Category: Aile

0

Evlilik her gencin hayalidir

Evlilik her gencin hayali. Ancak evlilik öncesi süreç pek de hayal edilen gibi olmuyor. İşin içine aileler, rekabet, örf ve âdetler girince pek çok çift ayrılma noktasına gelebiliyor. Düğün psikolojisi çiftleri nasıl etkiliyor?

0

Boşanma kararı verdikten sonra…

Çekemezsen gülün nazını, ne dikenine dokun ne gülü incit! Boşanma kararı verdikten sonra taraflar birbirini incitmeden ayrılmasını bilmelidir.

1

Çocuğumuz hangi okula gitmeli?

Çocuklarının geleceği ile ilgili kaygı taşıyan babalar ve onları koruma içgüdüsüyle hareket eden anneler arasında, sıkça yaşanan sorunlardan biridir çocuğun gideceği okul konusu. Çocuğumuz hangi okula gitmeli diyenlerdenseniz işte size bir diyalog örneği.

0

Çocuğum neden herkese tükürüyor?

Ebeveynlerin çocuğunda en sevmediği huy çeşitlerinden biri de çocuğun tükürmesidir. Özellikle 3-5 yaş arası çocuklarda görülen bu durum, aslında çocuğun yaşadığı bir sıkıntının yansıması.

0

Çocuğu sabah kaldırmanın yöntemleri – 6 yöntem

Sabahları ebeveynlerin çocuklarıyla ilgili yaşadığı sıkıntılardan biri de çocukların geç kalkmasıdır. Çocuk bir türlü yataktan kalkamaz, elini yüzünü yıkamaz, kahvaltıya oturamaz. Özellikle anneler bu vakitlerde çok gerilir.

0

Eşinizin gözlerine en son ne zaman baktınız

Danışmanlık desteği almak için gelen eşlere, “Eşinizin gözlerine en son ne zaman baktınız” diye sorduğumuzda genellikle hatırlamadıklarını görüyoruz. Boşanma öncesi yaşanan duygusal kopuş aşamalarını şöyle sıralayabiliriz:

0

Boşanma kararı vermeden önce…

Aile yapısını ve üyelerini etkileyen değişimlerin başında boşanma gelmektedir. Maalesef günümüzde eşler hissi davranarak çok kolay ayrılık kararı alabilmektedirler. Boşanmanın olumsuz etkilerinden hiç kuşkusuz en çok da çocuklar zarar görmektedir.