Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaFıkralarDoktor ve Tamirci

Doktor ve Tamirci

ABD’li dünyaca ünlü kalp cerrahı Doktor Michael DeBakey yolda giderken arabası bozulur. Mecbur tamirci çağırmak zorunda kalır.

Tamirci arabayı incelerken DeBakey’e ne iş yaptığını sorar. Kalp cerrahı olduğunu öğrenince birşey sormama izin verirmisiniz der ve ekler “İkimiz de aynı işi yapıyoruz. Siz kalbi açıp bakıyor, tamir ediyorsunuz ben de kaputu açıyorum, sorunun nerede olduğunu anlamaya çalışıyorum, kapakçıkları temizliyorum, çok gerekli ise kabloları, motor yağını değiştiriyorum, hatta bazen motoru çıkarıp yerine yenisini takıyorum ! Ancak yaptıklarım neredeyse aynı olmasına rağmen siz milyon dolarlar kazanıyorsunuz ancak ben birkaç bin dolar para kazanıyorum..?”

Ünlü doktor istifini bozmadan tamircinin kulağına eğilir ve der ki; “Peki yaptığın tüm bu şeyleri motor çalışıyorken yapmayı denesene..!”

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments