Lokomotif

Bu olay gerçekten yaşanmıştır. Yıl 1960’lar. Yer Erzincan. Erzincan Akıl Hastanesi bir anda karışır. 423 tane deli hastaneden kaçmıştır. Herkes heyecanla kaçanları nasıl geri getirebileceklerini konuşmaktadır. Hastanenin baş hekimi Mutemet beye sorarlar.

Mutemet bey zamanının ünlü doktorlarındandır. Şöyle bir düşünür bir düdük alır ve çalışanlardan birkaçını arkasına takarar “Çuf Çuf” nidaları ile hastaneden çıkar. Başhekim lokomotif, çalışanlar vagon olmuştur. Elazığ sokaklarını bu lokomotif ile dolaşırlar. Sokak aralarındaki tüm deliler lokomotife vagon olur.

En son yönlerini akıl hastanesine çevirir geri gelirler. Tüm devlet erkanı bu çözümden memnun kalmıştır. Sayım yaparlar acaba tüm hastalar geri geldimi diye. Komik gerçek o zaman ortaya çıkar. Lokomotife takılıp trencilik oynayarak hastaneye gelen kişi sayısı 612 olmuştur 🙂

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. Haydar Baş dedi ki:

    Deminden beri gülüyorum. Demek ki biraz daha gezseler lokomotif baya vagon taşımak zorunda kalacaktï 🙂

    Bu akıl hastanesi Konya ilinde olsa eminim en az 2000 3000 kişi vagon olurdu 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir