Cuma, Temmuz 19, 2024

Geri Vites

Temel kendisine son model Audi A8 alır. Arabası ile hava atmak için kahvenin önüne gelir. Kahvede otururken başlar arabasını meth etmeye:

– Bu Almanlar da çok zeki insanlar. Super araba yapmışlar. Arabada her şey dört dörtlük. Hele hızını demiyorum. Rüzgar gibi…

Kahvedekilerden bazıları karşı çıkmış. “Çok abarttın Temel” demişler. Temel işi inada bindirmiş.

– Trabzon’dan Ankara’ya 5 saatte giderim demiş.

Kahvedekiler itiraz etmiş.

– 9 saat sürüyor o yol. Sen 5 saatte hayatta gidemezsin.

– Giderim

– Gidemezsin

– Gideyim de görün siz. Ankara varınca sizi arayacağım.

Kahvedekiler itiraz etmiş Senin Ankara’dan aradığını bilemeyiz. En iyisi sen Ankara’ya varınca şu adrese git. Hemşehridir. Onun yanından ara bizi.

Temel yola çıkmış. 250 – 280 hızla gitmiş. 5 saatten daha kısa bir zamanda Ankara’ya varmış. Söylenen adrese gitmiş. Kahveyi aramış. Kahvedekiler şok olmuş:

– Hadi gel sen kazandın

Başlamışlar Temel’i beklemeye. 1 gün geçmiş Temel yok. 2 gün geçmiş yok. İyice merak etmişler. 3 günde ancak varmış Trabzon’a. Yanına gidip merakla sormuşlar:

– Ula Temel. Ankara’ya 5 saat olmadan gittin vardın. Geri dönüşün 3 gün sürdü. Neredeydin bu zamana kadar?

– Sormayın uşaklar. Bu Almanlar düşündüğüm kadar da zeki değillermiş.

– Ne oldu ki?

– Gördüğünüz bu mükemmel arabaya 5 ileri vites koymuşlar, ama 1 tane geri vites koymuşlar!…

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

7 YORUMLAR

  1. Çok komik bir fıkra gerçekten. Deminden beri okuyup okuyup gülüyorum. Bu tür komik fıkralarınızın sayısını artırın. Sizi severek takip ediyoruz Gonca ailesi.

  2. Bu da bir şey mi.Temel ile İdris gece ormana avlanmaya giderler.Bir geyik avlayıp boynuzlarından çeke çeke köye doğru yürümeye başlarlar.yolda Dursun’a rastlarlar..Dursun sorar.nerden diye..avdan geliyoruz derler.Dursun eyi da.ama geyiği boynuzlarından değil kuyruğundan çekerek gidin.yoksa geyiğin eti sertleşir..der..onlar da kuyruğundan çekerek yola devam ederler..bir zaman sonra Temel”ula İdris” diye seslenir..İdris “ne oldi”der.Temel”gelbiz geyiği tekrar boynuzlarından çekelim”der.İdris”neya ula”der.Temel”ula biz geyiği kuyruğundan çekmeye başladığımızdan beri köyden çok uzaklaştık”der…))))))

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments