Geri Vites

Temel kendisine son model Audi A8 alır. Arabası ile hava atmak için kahvenin önüne gelir. Kahvede otururken başlar arabasını meth etmeye:

– Bu Almanlar da çok zeki insanlar. Super araba yapmışlar. Arabada her şey dört dörtlük. Hele hızını demiyorum. Rüzgar gibi…

Kahvedekilerden bazıları karşı çıkmış. “Çok abarttın Temel” demişler. Temel işi inada bindirmiş.

– Trabzon’dan Ankara’ya 5 saatte giderim demiş.

Kahvedekiler itiraz etmiş.

– 9 saat sürüyor o yol. Sen 5 saatte hayatta gidemezsin.

– Giderim

– Gidemezsin

– Gideyim de görün siz. Ankara varınca sizi arayacağım.

Kahvedekiler itiraz etmiş Senin Ankara’dan aradığını bilemeyiz. En iyisi sen Ankara’ya varınca şu adrese git. Hemşehridir. Onun yanından ara bizi.

Temel yola çıkmış. 250 – 280 hızla gitmiş. 5 saatten daha kısa bir zamanda Ankara’ya varmış. Söylenen adrese gitmiş. Kahveyi aramış. Kahvedekiler şok olmuş:

– Hadi gel sen kazandın

Başlamışlar Temel’i beklemeye. 1 gün geçmiş Temel yok. 2 gün geçmiş yok. İyice merak etmişler. 3 günde ancak varmış Trabzon’a. Yanına gidip merakla sormuşlar:

– Ula Temel. Ankara’ya 5 saat olmadan gittin vardın. Geri dönüşün 3 gün sürdü. Neredeydin bu zamana kadar?

– Sormayın uşaklar. Bu Almanlar düşündüğüm kadar da zeki değillermiş.

– Ne oldu ki?

– Gördüğünüz bu mükemmel arabaya 5 ileri vites koymuşlar, ama 1 tane geri vites koymuşlar!…

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

7 Responses

 1. Gonca Kaplan dedi ki:

  Çok fıkra okuyan birisiyim. Ancak bu Geri vites fıkranız kadar komik fıkra okumadım. çok güldüm çok.

 2. Savaş Tavukçu dedi ki:

  Çok komik bir fıkra gerçekten. Deminden beri okuyup okuyup gülüyorum. Bu tür komik fıkralarınızın sayısını artırın. Sizi severek takip ediyoruz Gonca ailesi.

 3. tres nayok dedi ki:

  buna gülen varsa anasını …

 4. ali dedi ki:

  yazan gonca gülen gonca ne saçma bir site 🙂

 5. Figen dedi ki:

  Bu da bir şey mi.Temel ile İdris gece ormana avlanmaya giderler.Bir geyik avlayıp boynuzlarından çeke çeke köye doğru yürümeye başlarlar.yolda Dursun’a rastlarlar..Dursun sorar.nerden diye..avdan geliyoruz derler.Dursun eyi da.ama geyiği boynuzlarından değil kuyruğundan çekerek gidin.yoksa geyiğin eti sertleşir..der..onlar da kuyruğundan çekerek yola devam ederler..bir zaman sonra Temel”ula İdris” diye seslenir..İdris “ne oldi”der.Temel”gelbiz geyiği tekrar boynuzlarından çekelim”der.İdris”neya ula”der.Temel”ula biz geyiği kuyruğundan çekmeye başladığımızdan beri köyden çok uzaklaştık”der…))))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir