Son Haberler

Splash Reklam Nedir? Ne Kadar Kazandırır?

Para kazanmak amacıyla site işletenlerin ilgilendiği en önemli konudur reklam. Splash reklam da sitelerde kullanılan bir reklam türü. Peki bu reklam türü nedir, ne kadar para kazandırır. Siteyi ziyaret edenlere bir sıkıntı oluşturur mu?

Splash Reklam Nedir?

Splash reklam site sahiplerine ve dolayısı ile de yayıncılara en çok kazandıran reklam türüdür. Bunun sebebi reklamın sayfayı kaplaması. Reklapm sayfayı kapatıyor ve reklamın biryerlerine “X” veya “REKLAMI KAPAT” yazısı ekleniyor. Bazen bu yazı veya “X” işaretini çıkması için saniye koyuyorlar. “8 SANİYE SONRA REKLAMI KAPATABİLECEKSİNİZ” gibi.

Ancak bu yazıyı bulup kapatmak zaten zor. Bir de saniye eklenince ziyaretçilerin reklama tıklaması kaçınılmaz oluyor. Her ne kadar kazanç bakımında en çok tercih edilen reklam türü olsa da ziyaretçileri sıkan bir reklam türü.

Ne kadar kazandırır?

Kazanç oranı genelde değişmekler birlikte reklam piyasasında özellikle mobil splash reklamlara 1000 gösterime 2 TL ile 40 TL arası ödeme yapan firmalar var.

splash reklam
Splash Reklam örneği

Yazar Gonca

Birincil amacımız ziyaretçilerimize dolu dolu bir site sunabilmektir. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazmaktayız.

4 Yorum

 1. Ogün Yıldırım

  4 Şubat 2017 at 02:53

  Arkadaşlar piyasada 1K 40 TL splash reklam diyen sitelere güvenmeyin. Çoğu ödeme yapmıyor. Ya da siteye reklamı yerleştiriyorsunuz az sayıyorlar. Örneğin 10K göateriminiz var bunlar sayıyor 300 400.

  Bazıları da birkaç gün sonra hesabınızı kapatıyor.

 2. Oğuz Kağan

  4 Şubat 2017 at 19:15

  Sitelerimde hemen hemen her türlü reklam türlerini kullandım. En çok kazandıran reklam türü splash reklam.

  Ancak reklamlardan çok daha önemli olan en az 100 bin ve üzeri günlük girişi olan siteye sahip olmaz. O zaman reklamın değeri daha iyi anlaşılıyor.

 3. Bilal Erdoğan

  19 Eylül 2017 at 10:17

  Ben hala anlamadım arkadaş. Splash reklam dediğiniz şey siteye girdiğimizde önümüze çıkıp bir türlü kapatamadığımız şey olmasın. Hani kapatmak için ihtiyacımız olan X işaretini bir türlü bulamadığımız. Veya X çıkması için 10 saniye beklediğimiz.

  Eğer bahsettiğiniz reklam türü benim yukarıda anlattığım ise ziyaretçileri çok rahatsız ediyor bilesiniz. Kendimden biliyorum. Splash reklam türü kullanırken dikkatli olmalısınız. Yoksa küseri gideriz.

 4. Zaman Türkiye

  19 Kasım 2018 at 10:10

  20 yıldır internet sitesi işi ile iştigal ediyorum. Her türlü reklam denedim neredeyse. Bir de splash reklam deneyeyim diyorum.

  Ancak tam emin olamadım. Tıklama başına 2 TL ile 40 TL vereceğine bence tıklama başına ücret verseler daha iyi gibi.

  Kullananlar varsa bilgilendirirse memnun olurum. Güvenli ise kullanalım. Yoksa siteyi çöpe çeviriyorlar.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir