Splash Reklam Nedir? Ne Kadar Kazandırır?

Para kazanmak amacıyla site işletenlerin ilgilendiği en önemli konudur reklam. Splash reklam da sitelerde kullanılan bir reklam türü. Peki bu reklam türü nedir, ne kadar para kazandırır. Siteyi ziyaret edenlere bir sıkıntı oluşturur mu?

Splash Reklam Nedir?

Splash reklam site sahiplerine ve dolayısı ile de yayıncılara en çok kazandıran reklam türüdür. Bunun sebebi reklamın sayfayı kaplaması. Reklapm sayfayı kapatıyor ve reklamın biryerlerine “X” veya “REKLAMI KAPAT” yazısı ekleniyor. Bazen bu yazı veya “X” işaretini çıkması için saniye koyuyorlar. “8 SANİYE SONRA REKLAMI KAPATABİLECEKSİNİZ” gibi.

Ancak bu yazıyı bulup kapatmak zaten zor. Bir de saniye eklenince ziyaretçilerin reklama tıklaması kaçınılmaz oluyor. Her ne kadar kazanç bakımında en çok tercih edilen reklam türü olsa da ziyaretçileri sıkan bir reklam türü.

Ne kadar kazandırır?

Kazanç oranı genelde değişmekler birlikte reklam piyasasında özellikle mobil splash reklamlara 1000 gösterime 2 TL ile 40 TL arası ödeme yapan firmalar var.

splash reklam
Splash Reklam örneği

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

5 Responses

 1. Ogün Yıldırım dedi ki:

  Arkadaşlar piyasada 1K 40 TL splash reklam diyen sitelere güvenmeyin. Çoğu ödeme yapmıyor. Ya da siteye reklamı yerleştiriyorsunuz az sayıyorlar. Örneğin 10K göateriminiz var bunlar sayıyor 300 400.

  Bazıları da birkaç gün sonra hesabınızı kapatıyor.

 2. Oğuz Kağan dedi ki:

  Sitelerimde hemen hemen her türlü reklam türlerini kullandım. En çok kazandıran reklam türü splash reklam.

  Ancak reklamlardan çok daha önemli olan en az 100 bin ve üzeri günlük girişi olan siteye sahip olmaz. O zaman reklamın değeri daha iyi anlaşılıyor.

 3. Bilal Erdoğan dedi ki:

  Ben hala anlamadım arkadaş. Splash reklam dediğiniz şey siteye girdiğimizde önümüze çıkıp bir türlü kapatamadığımız şey olmasın. Hani kapatmak için ihtiyacımız olan X işaretini bir türlü bulamadığımız. Veya X çıkması için 10 saniye beklediğimiz.

  Eğer bahsettiğiniz reklam türü benim yukarıda anlattığım ise ziyaretçileri çok rahatsız ediyor bilesiniz. Kendimden biliyorum. Splash reklam türü kullanırken dikkatli olmalısınız. Yoksa küseri gideriz.

 4. Zaman Türkiye dedi ki:

  20 yıldır internet sitesi işi ile iştigal ediyorum. Her türlü reklam denedim neredeyse. Bir de splash reklam deneyeyim diyorum.

  Ancak tam emin olamadım. Tıklama başına 2 TL ile 40 TL vereceğine bence tıklama başına ücret verseler daha iyi gibi.

  Kullananlar varsa bilgilendirirse memnun olurum. Güvenli ise kullanalım. Yoksa siteyi çöpe çeviriyorlar.

 5. Hakan Karyağdı dedi ki:

  Splash reklam gün geçtikçe daha fazla kullanılır oldu. Google adsense de artık otomatik reklamlarında kullanıyor. Bu reklam türünün kullanılmasında tek sıkıntı bazıları reklam kapama düğmesini ya saklıyor ya da çok küçük yapıyor. Normal bir şekilde yapsalar hiç sorun olmaz. Karşı değiliz bu reklam türüne.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir