Şeytan Taşlama

Akıl Ve Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesinde güzel şeyler olmaya başlamış. Deliler odalarında topluca namaz kılmaya başlamışlar. Bunu göre doktorlar da mutlu olmuş. Hastanenin gıcık bir müdürü varmış. Akıl hastanesi müdürü delilerin namaz kıldığını görünce biraz dalga geçmek istemiş.

Delileri başına toplamış “Hacı olmak istermisiniz?” diye sormuş. Delilerden onay alınca da onları hastanenin binasının etrafında dönmelerini istemiş. Böylece Hacı olacaklarını bildirmiş.

Deliler günlerce hastanenin etrafında dönmüş. Doktorlar ve özellikle de müdür durumdan menunmuş. Deliler kimseyi meşgul etmiyormuş.

Bir gün müdür odasında otururken bir anda camdan içeriye taşlar yağmaya başlamış. Müdür kafa göz gitmiş. Zorla kendini dışarı atmış, sinirli bir şekilde:

– Ne yaptığınızı sanıyorsunuz?

Deliler gayet sakin bir şekilde:

– Bugün Şeytan Taşlama günü 🙂

 

Herkesi düşünmeye sevk eden komik fıkralar.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. Azer Kayalı dedi ki:

    Akıl hastanesinden kaçan deliler ülke yönetse nasıl bir ülke olurdu acaba? Çok merak ediyorum. Sanırım her gün bazıları için şeytan taşlama törenleri düzenlenirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir