Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaGüzel SözlerÖğretmenler Günü Sözleri, Öğretmenler Günü Tebrik Mesajları

Öğretmenler Günü Sözleri, Öğretmenler Günü Tebrik Mesajları

Öğretmenlik çok kutsal bir meslek. Sadece Türkiyede değil tüm dünyada.

Öğretmenler Günü kısa tarihçe

24 Kasım ülkemizde her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Türkiye’den farklı olarak pek çok ülke 1994 senesinden bu tarafa her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde 24 Kasım tarihinin Öğretmenler Günü olarak kutlanması kararını Mustafa Kemal Atatürk verdi. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür.

Her birimizin öğretmenlerimiz hakkında çok güzel anıları vardır. Bana bir harf öğretenin kölesi olurum. Bu güzel söz İslam dünyasının önderlerinden Hazreti Ali (RA) aittir. Hele okulda okurken öğretmenlerimiz bize “Okumazsanız sonra pişman olacaksınız” söylediğinde pek farkına varmıryorduk. Zaman ilerledikçe öğretmenlerin neden bu şekilde söylediğini daha iyi anlıyoruz. Öğretmenlerin sözle ifade edilmeyecek derecede büyük zahmeti ve değeri ölçülemeyecek hizmetini azıcık da olsa değerlendirmek için bu bayram bir araçtır.

Bugün tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de öğretmenlerimiz için anlamlı bir gündür – öğretmen ismini taşıyanlar, bu ismin değerini bilenler kendi meslek bayramını kutluyorlar. Biz de değerli öğretmenlerimizin bu kutlu gününe anlam katabilmek adına bu günle özdeşleşen birkaç tebrik mesajı yayınlamak istedim.

Öğretmenler Günü Sözleri, Öğretmenler Günü Tebrik Mesajları

En Güzel Öğretmenler Günü Sözleri

Bizlerin ve çocuklarımızın yetişmesinde en büyük rol sizlerin, hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan sizlere çok şey borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

İslamda en kutsal mesleklerden birisi de öğretmenlik olarak gösterilir. Öğretmenler gününü canı gönülden kutlar ellerinden öperim.

Canım, sevgili öğretmenim, bu mutlu gününüzde size sağlık ve mutlulukl diliyor, ellerinizden öpüyorum. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun

Anlamlı 24 Kasım Öğretmenler Günü Tebrik Mesajları

Üzerimizde çok büyük ve karşılığını belki ödeyemeyeceğimiz emeği olan bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerle kutluyorum.

Çok sevgili öğretmenim, bu mutlu gününüzde size sağlık ve mutluluklar diler, ellerinizden öperim.

Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Tüm bildiklerimizi bize sen öğrettin, bizleri vatan ve milletimize faydalı bireyler ettin, kalemi kılıçtan çok keskinlettin, çareler ürettin sen öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

BENİM CANIM ÖĞRETMENİM

Bir çok şeyler öğrettin,
Yaramazlıklarıma sabrettin,
Hatalarımı düzelttin,
Benim Canım Öğretmenim.
Sen bir gül gibisin,
Bize hep gülümsersin,
Bilirim bizi seversin,
Benim Canım Öğretmenim.

Atatürk’ü översin,
Onu örnek alın dersin,
En iyi olmamızı istersin,
Benim Canım Öğretmenim.
Birbirinizi sevin dersin,
Hepimizi seversin,
Barışın güzel olduğunu söylersin,
Benim Canım Öğretmenim

SEVGİLİ ÖĞRETMENİM

Sevgisinin sonu yok,
Kalbinin şefkati çok,
Gönlü büyük, gözü tok,
Sevgili öğretmenim.
Bilgisi ışık saçar,
Sözleri gönül açar,
Ruhum sevinçen uçar,
Sevgili öğretmenim.
Bekliyoruz yolunu,
Sardık sağla solunu,
Uzat bize kolunu
Sevgili öğretmenim.
Toplandık dizi, dizi,
Sev, okşa hepimizi,
Sensin okutan bizi,
Sevgili öğretmenim.
Doğru yol gösterirsin,
Okutur, eğitirsin,
Bize bilgi verirsin,
Sevgili öğretmenim.
Seni candan severiz,
Saygı duyar överiz,
Ellerinden öperiz,
Sevgili öğretmenim!..

 

Öğretmenlerimiz canımız, herşeyimiz. Onları çok çok seviyoruz. Geleceğimizi şekillendiren öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

1 Yorum

  1. Öğretmenler başımızın tacı. Hayatımıza onların yönlendirmesi ile başlıyoruz. Bu sebepten öğretmenler günü çkk önemli. Aslında yılda sadece 1 gün hatırlamamalıyız. Daha fazla hatırlamamız lazım.

    Ancak bu özel günü sadece Öğretmenler Günü Sözleri, Öğretmenler Günü Tebrik Mesajları ile de hatırlamayalım. Bu günü öğretmenlerimizin bize öğrettiği değerleri hayata geçirme günü olarak kabul edelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments