Hostesler ellerini neden arkalarında saklıyor?

Çok fazla yolculuk yapan gezginler veya sadece dikkatli insanlar yolcu salonunda gezen hosteslerin ellerini neden arkalarında sakladıklarını farketmiştir. Bu vakit onlar, ne emniyet kemerlerini denetliyor, ne telefonların kapatılmasını istiyor ne de herhangi kuralları anlatmıyorlar.

Hostesler neden ellerini herkesten gizlemeye çalışıyorlar

Hostesler ellerini neden arkalarında saklıyor?

Cevap çok basit: uçuş öncesi uçakta yolcuları saymak zorunludur. Hostes, girişte veya salonda durarak yolcular oturduktan sonra onları sayması gerekir. Bu işte onlara sayaç yardımcı olmaktadır. Hostesler sayım işlemine yolcuların dikkatini çekmemek için ellerini arkada saklıyorlar.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. Ramazan Kaya dedi ki:

    Ben de ara sıra uçakla seyahat yaparım. Hiç dikkatimi çekmemişti. Bir sonraki uçuşumda ellerine bakarım artık. Hatta şöyle yandan yandan arka tarafa bakmaya çalışacağım elinde birşey varmı göreyim diye 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir