Azerbaycan açıkladı: 320’den fazla ermeni askeri öldürüldü

2 Nisan olayları olarak bilinen 2 Nisan – 5 Nisan 2016 tarihleri arasında Azerbaycan askerleri ile Ermeni askerleri arasındaki çatışma zamanı her iki taraftan kayıplar olmuştu. Ancak bu 4 günlük savaş zamanı Azerbaycan ordusu birkaç köyü ermenilerden geri aldı. Kritik bazı noktalara sahip oldu.

Ayrıca Azerbaycan tüm dünyaya ve özellikle de ermenilere istedikleri zaman işgal edilmiş toprakları geri almak için hazır oldukları mesajını verdiler. Bu ermeni medyasında da kendisine yer buldu.

Azerbaycan: 320’den fazla ermeni askeri öldürüldü

Azerbaycan 88 şehit verirken 1 helikopter ve 1 adet tank da ermeniler tarafından vuruldu. Ermenilerin kayıpları ise çok daha fazla. Askeri operasyonlar zamanı Ermenilere ait 30 tank, 15’den fazla top vuruldu, 320 ermeni askeri öldürüldü. Ermenilerin 500’den fazla askeri ise yaralandı.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. Turan Birliği dedi ki:

    Çok Yaşa Azerbaycan! Ermeni ordusuen kısa zamanda Karabağ’dan çıkmak zorunda. Yoksa 320 değil 3000 askerini kaybetmek zorunda kalabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir