Son Haberler

Azerbaycan açıkladı: 320’den fazla ermeni askeri öldürüldü

2 Nisan olayları olarak bilinen 2 Nisan – 5 Nisan 2016 tarihleri arasında Azerbaycan askerleri ile Ermeni askerleri arasındaki çatışma zamanı her iki taraftan kayıplar olmuştu. Ancak bu 4 günlük savaş zamanı Azerbaycan ordusu birkaç köyü ermenilerden geri aldı. Kritik bazı noktalara sahip oldu.

Ayrıca Azerbaycan tüm dünyaya ve özellikle de ermenilere istedikleri zaman işgal edilmiş toprakları geri almak için hazır oldukları mesajını verdiler. Bu ermeni medyasında da kendisine yer buldu.

Azerbaycan: 320’den fazla ermeni askeri öldürüldü

Azerbaycan 88 şehit verirken 1 helikopter ve 1 adet tank da ermeniler tarafından vuruldu. Ermenilerin kayıpları ise çok daha fazla. Askeri operasyonlar zamanı Ermenilere ait 30 tank, 15’den fazla top vuruldu, 320 ermeni askeri öldürüldü. Ermenilerin 500’den fazla askeri ise yaralandı.

Yazar Gonca

Birincil amacımız ziyaretçilerimize dolu dolu bir site sunabilmektir. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazmaktayız.

Bir Yorum

  1. Turan Birliği

    29 Ocak 2017 at 16:01

    Çok Yaşa Azerbaycan! Ermeni ordusuen kısa zamanda Karabağ’dan çıkmak zorunda. Yoksa 320 değil 3000 askerini kaybetmek zorunda kalabilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir