Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev doğum gününü kutluyor

Kardeş ülke Azerbaycan’ın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev doğum gününü kutluyor. 55 yaşına giren Cumhurbaşkanına dünyanın her tarafından tebrikler yağıyor. Gonca ailesi olarak kendisi kutluyoruz.

İlham Aliyev kimdir?

İlham Aliyev eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda Umummilli Lideri olan Haydar Aliyev’in oğlu. Annesi Zarifa Aliyeva. Eşi Mehriban Aliyeva. Kızları Leyla ve Arzu. Oğlu ise Haydar.

24 Aralık 1961 Bakü doğumlu. Evin tek erkek çocuğu. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü mezunu. 31 Ekim 2003 tarihinden Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı görevini yürütüyor.

Aliyev Azerbaycan, Rus, İngiliz, Fransız ve Türk dillerini biliyor.

Gonca

Birincil amacımız ziyaretçilerimize dolu dolu bir site sunabilmektir. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazmaktayız.

You may also like...

1 Response

  1. Seymur Aliyev dedi ki:

    Doğum günün kutlu olsun sayın cumhurbaşkanım İlham Aliyev. Seninle gurur duyuyoruz. Ancak 2 defa Cumhurbaşkanı oldun yeter. Lütfen bir daha adaylığını koyma.
    Geçenlerde Sputnik gazetesine verdiğin demeçte şu an oy oranının %90 olduğunu söylemişsin. Böyle olmadığını sen de biliyorsun.
    Sadece diktatörlüklerle yönetilen ülkelerde %100 – %90 oy oranları olur. Azerbaycan diktatörlük değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir