Azerbaycan: İran’ı haritadan sileriz

Azerbaycan ve İsrail ilişkileri iyi düzeyde. Bu sebeple Azerbaycan ve İsrail yetkilileri sık sık bir araya geliyor. Geçen haftalarda İsrail başbakanı Azerbaycan’ı ziyaret etmiş, İran ise bu durumdan rahatsız olduğunu belirtmişti.  İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan “Azerbaycan’ın İsrail’le yaklaşmasına tahammül edemeyiz” açıklamasını yapmıştı.

Azerbaycan: İran haritadan silinir

Azerbaycan tarafının cevabı ise çok sert oldu. Azerbaycanlı milletvekili Gudret Hasanguliyev eğer İran’ın Azerbaycan’a saldırması durumunda haritadan silineceğini iddia etti.

Daha sonra açıklama yapan Meclis başkanı Oktay Asadov ise İran’ın Azerbaycan’ın iç işlerine karışamayacağını belirtti. Meclis başkanı Asadov: İran Cumhurbaşkanı da Ermenistan’ı ziyaret etti, biz onlara karşı bildiri verdik mi? Onun için herkes birbirine karşılıklı saygı göstermelidir.

Azerbaycanlı

Azerbaycan doğumlu editörümüz bizim Odlar Yurdu ile ilgili bilgilendiriyor.

You may also like...

3 Responses

 1. Murat Kabasakal dedi ki:

  Azerbaycan ve Türkiye iki kardeş ülkedir. Azeri kardeşlerimizi üzenler bizi üzmüş olurlar. Boşuna AzerTürk demiyoruz. Değil Iran tüm dünyayı karşımıza alırız. Bu böyle biline.
  Sizi çok seviyoruz. Her zaman yanınızdayız.

  • Asaf Mammadov dedi ki:

   Çok teşekkürler Murat bey. Umarız AzerTürk küresel çapta tanınan, bilinen güç konumuna gelir.

   Azerbaycan halkı da Türk halkını çok seviyor. Tek millet iki devletiz.

 2. Araz dedi ki:

  Salam. Men Azerbaycanlı vetendaş kimi iranla birinci azerbaycan müharibe etmez!2 ciside Azerbaycanlı vetendaşı olaraq irana silah qaldırmaram.
  Azerbaycanın İsraile elaqeside düzgün deyil!
  Allahın lenetlediyi ölkeden müselmana xeyir gelmez!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir