Son Haberler

Başikadaki Türk Askerleri Iraklı Askerler Tarafından Kuşatıldı

İran Tesnim Haber Ajansı Irak Gönüllü Halk Güçleri Birliği’nin (Haşdi Şabi) sözcüsü Yusuf el Kelabi’ye dayandırarak verdiği haberde Irak’ın Başika bölgesinde konuşlu Türk askerlerin Iraklı askerler tarafından kuşatıldığını bildir. Sözcü Yusuf el Kelabi’nin açuklaması şu şekilde:

Irak ordu güçleri bugün Başika bölgesinde hızlı bir şekilde ilerleyerek bölgeyi kontrol altına aldı ve Türk askerlerinin olduğu kışlanın etrafını çevirdiler.

Türk güçlerinin burada herhangi bir eylem yapma imkanını sınırlayan Irak ordusu Türk askerlerinin herhangi bir girişimde bulunması halinde onları hedef almayı planlıyor.

Umarız bu haber doğru değildir. Ancak şu ana kadar Türk yetkililerden onay veya yalanlama hiçbir açıklama gelmedi.

Yazar Gonca

Birincil amacımız ziyaretçilerimize dolu dolu bir site sunabilmektir. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazmaktayız.

3 Yorum

 1. Sami Yağmurtaşan

  19 Ekim 2016 at 00:51

  Irak Gönüllü Halk Güçleri Birliği (Haşdi Şabi) denilen grup şii gücünü temsil ediyor. Belki de yalan haber uydurmuşlardır.

  Yoksa zannetmiyorum Başika bölgesindeki Türk askerleri kuşatıla. Sizin de belirttiğiniz gibi umarız yalan haberdir.

 2. Hesen Hacıyev

  19 Ekim 2016 at 00:52

  Azerbaycan her zaman sizinledir Türk kardaşlarımız. Dünyada hiç bir ordu Türk ordusundan güçlü ola bilmez.

 3. Fuat Yalçın

  19 Ekim 2016 at 00:53

  Irak Gönüllü Halk Güçleri Birliği yani Haşdi Şabi Türk askelerini kuşatamaz. Bunlar İran destekli Şii bir güç. Türk askerine yanlış yapamazlar. Türkiyeyi karşılarına alamazlar.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir