Başikadaki Türk Askerleri Iraklı Askerler Tarafından Kuşatıldı

İran Tesnim Haber Ajansı Irak Gönüllü Halk Güçleri Birliği’nin (Haşdi Şabi) sözcüsü Yusuf el Kelabi’ye dayandırarak verdiği haberde Irak’ın Başika bölgesinde konuşlu Türk askerlerin Iraklı askerler tarafından kuşatıldığını bildir. Sözcü Yusuf el Kelabi’nin açuklaması şu şekilde:

Irak ordu güçleri bugün Başika bölgesinde hızlı bir şekilde ilerleyerek bölgeyi kontrol altına aldı ve Türk askerlerinin olduğu kışlanın etrafını çevirdiler.

Türk güçlerinin burada herhangi bir eylem yapma imkanını sınırlayan Irak ordusu Türk askerlerinin herhangi bir girişimde bulunması halinde onları hedef almayı planlıyor.

Umarız bu haber doğru değildir. Ancak şu ana kadar Türk yetkililerden onay veya yalanlama hiçbir açıklama gelmedi.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

3 Responses

 1. Sami Yağmurtaşan dedi ki:

  Irak Gönüllü Halk Güçleri Birliği (Haşdi Şabi) denilen grup şii gücünü temsil ediyor. Belki de yalan haber uydurmuşlardır.

  Yoksa zannetmiyorum Başika bölgesindeki Türk askerleri kuşatıla. Sizin de belirttiğiniz gibi umarız yalan haberdir.

 2. Hesen Hacıyev dedi ki:

  Azerbaycan her zaman sizinledir Türk kardaşlarımız. Dünyada hiç bir ordu Türk ordusundan güçlü ola bilmez.

 3. Fuat Yalçın dedi ki:

  Irak Gönüllü Halk Güçleri Birliği yani Haşdi Şabi Türk askelerini kuşatamaz. Bunlar İran destekli Şii bir güç. Türk askerine yanlış yapamazlar. Türkiyeyi karşılarına alamazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir