Azerbaycan Twitter TT Listesinde Lider

Kardeş ülke Azerbaycan bağımsızlık yıldönümünü kutluyor. 25 yıl önce 18 Ekim 1991 senesinde Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğinden (SSCB) ayrılıp bağımsız olmuş.

Bu bağımsızlık kardeş ülkenin ikinci bağımsızlığı. İlki de 2 sene sürmüş olan ve 1918 yılında Mehmet Emin Resulzade tarafından kurulan Azerbaycan Cumhuriyeti.

İki kardeş ülke olan Azerbaycan Türkiye bu durumları ile bir çok ülkeye de örnek olmuş durumda. Haydar Aliyev tarafından bu söz iki ülke arasındaki ilişkileri çok güzel açıklıyor

Biz bir millet iki devletiz

Bugün bunun bir örneği daha sosyal medyada yaşandı. Bağımsızlık gününü kutlayan Azerbaycan Türkiye twitter top trend listesinde lider konuma geldi. Sabah saatlerinde listeye giren Azerbaycan listeden inmedi.

Gonca ailesi olarak Kardeş ülke Azerbaycan’a muvaffakiyyetler diliyoruz. Sizi seviyoruz!

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. Zaur Kasımov dedi ki:

    Türk kardeşlere teşekkür ederiz. Azerbaycan ve Türkiye kardeştir. Daha önceden de böyleydi. Bundan sonra da inşallah böyle olacaktır.
    Kimse bu kardeşliği bozamaz. Türkün Türkten başka dostu yoktur. Bu çok doğru bir söz. Dünyaya bakın anlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir