Dolar 4 TL olur mu?

Eskiden dolar aylık belli bir puan artar eya azalırdı. Sonra önce haftalık olarak değişmeye başladı. Şimdi ise artık saatlik, dakikalık olarak değişmeye başladı.

Hükümet yetkilileri sık sık ekonomi bir sıkıntı olmadığını söylüyorlar. Ancak bu biraz soru işaret doğurmuyor değil. Büyük birçok uluslararsı firma Türkiye’den çıkma kararı aldı. Yeni uluslararsı yatırım neredeyse hiç gelmiyor gibi.
Geçtiğimiz yıllarda 589 milyon dolara satılan Yemeksepeti eski sahibi Nevzat Aydın’a göre eğer şu an olsaydı hiçbir yabancı firma bu kadar parayı ödemezdi. Hatta Nevzat Aydın’ın bildirdiğine göre birkaç yıldır Türkiye’den yabancılara satılan hiçbir yatırım da yok gibi.

Bundan başka uluslararası kredi değerlendirme kuruluşları Türkiye’nin notunu düşürdü. Hükümet yetkilileri bunun sıkıntı doğurmayacağını söylüyor ancak bir gerçek var ki, yabancı yatırımcılar bu not oranlarına göre ülkelere yatırım yapıyor.

1 Dolar 4 TL doğru gidiyor

Peki bu öngörüler doğrultusunda dolar 4 olacak diyebilir miyiz? Tabii ki evet diyebiliriz. Özellikle Irak ve Suriye’deki savaş devam eder ve ekonomi rayına oturtulamazsa 2017 yılında dolar 4 TL olur.

 

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. Osman Atılgan dedi ki:

    Türkiye’deki durum böyle devam ederse ekonomi yakında kesin çöker. Zaten kendileri de söylüyorlar. Anlayana tabii. Ekonomi çöktü demiyorlar da yavaşladı diyorlar. Battık demiyorlar ancak iflas dairelerinde iş yükü arttı. İcra dairelerinde açılan dosya sayısı neredeyse %50 artmış.
    Herkes bitmiş. Çare olarak da kredi kartı borçlarını öteleyip duruyorlar. Bir gün mutlaka patlayacak.
    Eğer böyle giderse dolar 4 TL de olur 5 TL de olur. Emin olun ki olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir