Rusya’da 900’den fazla asker koronavirüs’e yakalandı

Dünyanın kasıp kavuran COVID-19 pandemisi bir ülkede daha askerleri tehdit eder hale geldi. Rus ordusunda Koronavirüs alarmı. Dünyanın en büyük ordularından Rusya’da askerler arasında koronavirüs vakaları hızla yayılmaktadır.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 874 askerde koronavirüs tespit edilmiştir. Ayrıca Yüksek Askeri Okul’un 774 öğrencisinde de COVID-19 tespit edilmiştir. Bu dünyada orduda tespit edilmiş en yüksek vakalardan bir tanesidir.

Rusya ilk koronavirüs vakaları ortaya çıktığında bu durumu ciddiye almamış ve hiçbir önlem alma yoluna gitmemişti. Hatta Rus Lider Vladimir Putin ciddi önlemler almayacağını ve hayatın normal devam edeceğini belirtmişti. Ancak vaka sayısı artınca önlem alma yoluna gitmişti.

Rus Ordusu

Rus ordusunda 1 Milyondan fazla asker hizmet etmektedir. Yıllık askeri bütçesi 90 Milyar dolardan fazladır.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir