Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaHikayelerZehirden Sevgi Çıkarmak - Kaynana Gelin İlişkileri

Zehirden Sevgi Çıkarmak – Kaynana Gelin İlişkileri

Genç kız sevdiği adamla evlenmiş ve mutlu hayata adım atmıştı. İlk şoku kaynanası ile aynı evde kalacağı haberi aldığı gün yaşadı. Planlarında bu yoktu. Kocasını çok seviyor ama kaynanası ile geçinemiyordu. Her gün kavga ediyorlardı. Kocası da bu duruma çok üzülüyordu. Gelin kaynanasını mutlu yuvası için engel olarak görmeye başlar.

Genç kız, bir gün bir delilik yapar. Kaynanasını zehirlemeye karar verir. Böylece evindeki huzur geri dönecek ve kocası ile huzurlu bir şekilde yaşayacaktı. Çok güvendiği bir baharatçıya gider durumu anlatır. Yaşlı adam birşey söylemez. Bir karışım hazırlar ve kıza verir. Ancak kaynanasını zehirlediği ortaya çıkmasın diye de çok önemli bir nasihat eder:
– Hiç kimsenin senden şüphelenmemesi için her gün kaynanaın en çok sevdiği yemekleri yapacaksın. Ona çok çok iyi davranacaksın. Onun için hazırladığın yemeklere 40 gün boyunca her gün bir miktar sana verdiğim karışımdan ekleyeceksin.

Genç kız mutlu bir şekilde evine döner. Her gün kayınvalidesinin en çok sevdiği yemekleri yapar. Onunla zaman geçirir. Bir dediğini iki etmez. Ancak yemeklerine de her gün zehri katar. Günler geçtikçe kaynana da değişmeye başlar. O da gelinine kendi öz kızı gibi davranır. Birbirlerini çok severler. Gelin kaynanasının yemeğine kattığı zehirler aklına gelince çok kötü olur. Artık kaynanasını annesi gibi sevmektedir.

Kayınalidesinin ölmesini istemez. Hemen yaşlı baharatçıya koşar. Durumu anlatır gözyaşları içinde. Yaşlı adam genç kızı dinler, hafif gülümser ve der ki:
– Hiç endişelenme kızım. Sana verdiğim karışım çeşitli faydalı bitkilerden hazırladığım bir karışımdı. O karışım kaynanana zarar vermez. Hatta tam aksine bünyesini güçlendirir. Asıl zehir senin ve kaynanan arasındaydı. 40 gün boyunca sen ona iyi davrandıkça o da sana iyi davrandı. Ve böylece siz gerçek anne kız oldunuz.

Zehirden Sevgi Çıkarmak makalemizi beğendiyseniz herkesin okuması için lütfen PAYLAŞIRMISINIZ…

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments