Aleyna Tilki kimdir?

Sosyal medya ve haber siteleri Aleyna Tilki haberleri ile çalkalanıyor. Peki Aleyna Tilki kimdir, kaç yaşında, nerede sahne alıyor, boyu kaç, kaç kilo, doğum günü ve yılı, sevgilisi kimdir? Neden bir anda bu kadar popüler oldu?

Aleyna Tilki Kimdir?

Türkiye Aleyna’yı ilk TV8 kanalında yayınlanan Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışması ile tanıdı. Yarı filane kadar çıktı. O zaman daha çocuk olan Aleyna Tilki aradan geçen zamanda genç bir kız oldu.

28 Mart 2000 Konya doğumlu Aleyna Tilki ünlü olmaya başladığında sadece lise ikinci sınıfa gidiyordu. Gece kulüplerinde sahneye çıkıyordu. Boyu 1,75 cm, kilosu ise çok çok az, zayıf sayılır. Sarı saçlara ve kahverengi gözlere sahiptir.

Aleyna Tilki asıl patlamayı ise Emrah Karaduman ile birlikte söylediği Cevapsız Çınlama ile yaptı. Klip şimdiden Youtube sitesinde 68 milyon defa seyredilmiş.

Kulüplerde sahne alamayacak

Aleyna Tilki haberleri medyada yer alınca yaşı 18den küçük olduğu için bakanlık devreye girdi. Kulüplerde sahneye çıkmasını yasakladı. Aleyna da bakanlığın kararına uyacağını ve 18 yaşına kadar kulüplerde sahne almayacağını bildirdi.

Ayrıca sahne aldığı kulüp de 18 yaş altı çocuk çalıştırdığı için para cezasına çarptırılmış. Ceza miktarı belli değil.

Hedefleri neler?

Aleyna Tilki psikolojiye ilgi duyuyor. Üniversite eğitimini psikolji alanında almak istiyor. Konservatuar ise şu an aklında yok.

Şöyle bakınca biraz tesr gibi duruyor ama gelecek ne gösterecek göreceğiz.

Giyim tarzı

Aleyna konusunda diğer tartışmalı konu giyimi. Bazıları Aleyna Tilki’nin yaşına uygun giyinmediğini düşünüyor. Aleyna ise tam tersi yaşına uygun giyindiğini hatta yaşından büyük bile giyindiğini iddia ediyor.

Normal bakılınca evet yaşına uygun giyinmediği ortada. Genç kızlara örnek olması gerekiyor.

Aleyna Tilki Sosyal Medya Hesapları

Gündeme gelmek ve gündemde kalmayı çok seven Aleyna Tilki hemen hemen tüm sosyal medya sitelerini aktif olarak kullanmaktadır. Bunlar Twitter, Facebook, Instagram, TikTok ve diğer. Aşağıda tüm hesapları ayrıntılı olarak vereceğiz.

Twitter

Aleyna Tilki https://twitter.com/aleynatilki adresini kullanmaktadır. 480 Bin takipçisi var.

Instagram

https://www.instagram.com/aleynatilkiofficial/ adresini kullanmaktadır. 2.7 Milyon takipçisi var.

Aleyna Tilki Resimleri

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

3 Responses

 1. Hasan Ali Koç dedi ki:

  Aleyna Tilki ikinci Hadise olabilir. Hem tarz olarak hem de fizik olarak uygunlar. Hadise de bir yarışma sayesinde ünlü olmuştu. Aleyna da öyle ola bilir.
  Gerçi bakanlık müdahale etmiş 18 yaşına kadar kulüplerde söylemeyecekmiş. Ama fazla da süre yok. Şu an 16. Bir buçuk iki seneye başlar müziğe.
  Muhtemelen 3 sene filan sonra Aleyna Tilki kimdir dendiğinde çocuk büyük herkes tanıyacak bu kızı. Yolun açık olsun!

 2. Sevda İsayeva dedi ki:

  Aleyna Tilki 20 yaşına geldi. Artık kimse tutamaz onu diyecektim ki tam tersi oldu. Kız gittikce daha da geri gidiyor. Yaptıgı singlelar tutmuyor. Bence daha büyük atılımlar yapması lazım. Seni seviyoruz Aleyna.

 3. Ebru Andaç dedi ki:

  Aleyna Tilki nerelidir sorusu biraz eksik kalmış sanki. Konya merkezmi, hangi ilçesi veya köyünden tam belli değil. Lütfen bu sorulara da cevap veriniz. Konya’dan böyle bir kız çıkması şaşırtıcı doğrusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir