Evdeki malzemelerle 5 dakikada bembeyaz dişler

Hepimiz bembeyaz dişlere sahip olmak isteriz. Çünkü dişler ilişkileri de etkileyebilen bir durumda. Bunun için binlerce lira para da veririz bazen. Halbuki dişlerinizi çok kolay yöntemle evdeki malzemelerle hem de 5 dakikada bembeyaz yapabilirsiniz. Nasıl mı?

5 dakikada bembeyaz dişler

5 dakikada bembeyaz dişler

İki adet çilek alıyoruz. Bu çilekleri güzelce eziyoruz. Karışıma 1 kaşık karbonat atalım. Karbonat ve çileğin karışması için 2-3 dakika bekleyelim. Daha sonra diş fırçamızı alalım bu yaptığımız çilek karbonat karışımını dişlerinize uygulayın. Bir 5 dakika karışım dişlerimizde beklesin. 5 dakika tamam olunca ağzımızı bol su ile yıkayıp dişlerimizi fırçalıyoruz.

30 dakikada bembeyaz dişler

Büyük bir limon alıyoruz. Sıkıp suyunu çıkartıyoruz. Daha sonra küçük bir kaba 1 çorba kaşığı karbonat ekleyip üzerine limon suyumuzu döküyoruz. 2-3 dakika bekleyelim. Daha sonra karbonat ve limonu güzelce karıştıralım. Diş fırçamızı alalım. Bu karışımı dişlerimize bir güzel uygulayalım. Karışım dişlerimizde 30 dakika durduktan sonra ağzımızı bol su ile güzelce çalkalayıp, dişlerimizi fırçalıyoruz.

Dişlerinizi bu 2 yöntemle bembeyaz yapa bilirsiniz.

Dişlerini beyazlatmak isteyen arkadaş ve sevdiklerinize yardımcı olmak için lütfen yazımızı aşağıdaki linklere tıklayarak paylaşır mısınız!

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. 20 Aralık 2022

    […] kullanıldığı görülmektedir. Bu yöntem, dişlerin kısa süreli olarak daha beyaz gözükmesine sebep olsa da asidik içeriği nedeni ile dişlere zarar vermektedir. Bu sebeple […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir