Konya Kelebekler Vadisi Giriş Ücreti

Konya Kelebekler Vadisi

Konya’da açılan Avrupa’da en büyük kelebek uçuş alanına sahip olan Aşkın Kanatları Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ziyaretçi kabulüne devam ediyor.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi her iklim koşulunda 26 dereci ile 28 derece arasında sıcaklık ve yüzde 70 ila 80 derece arasında da nem ile sabit kalıyor ve burada 40 tür kelebeğin uçuşunu izlenebiliyor.

Ama burada iki büyük işi başarmış olduk. Birincisi, şu anda içerisinde bulunduğumuz Tropik Kelebek Bahçesi, ikincisi de Kelebekler Vadisi Parkı. Kelebekler Vadisi Parkı da 385 bin metrekarelik alanda Konya’nın en büyük parkı” diye konuştu.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi şu an için 10 türde yaklaşık bin civarında kelebeği barındırıyor. Gelecekte bu rakam 40 türe ulaşacak.

700 ton çeliğin, her biri farklı ölçülerde bin 730 adet camın kullanıldığı inşaatta sadece teknik ekipler değil, bilimsel alanlarda uzman isimler çalıştı. Kelebeklerin Konya’da yaşayabilmeleri için sıcaklığın yaz kış 26 (±1) derece ve nem oranının ise yüzde 80 (±5) olması gerekiyor. Aynı zamanda kelebeklerin yönlerini bulmaları için de UV ışınlarının maksimum oranda geçişini sağlayan özel PVB malzemesi kullanıldı.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi giriş ücretleri sivil 7,5 TL öğrenciler için ise 5 TL olarak belirlenmiştir.

Gonca

Birincil amacımız ziyaretçilerimize dolu dolu bir site sunabilmektir. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazmaktayız.

You may also like...

4 Responses

 1. Nese dedi ki:

  Giriş ücretleri öğrenciler için alinabilir ama taşıma belediyeler tarafından dan ücretsiz yapılmalı okullara…bir öğretmen olarak bunu istiyorum en yakın okuldan bile araçlar 70 -80 lira istiyorlar en yakın yere ziyaret ogrencim başı 15 liraya geliyor

 2. Çağrı Başar dedi ki:

  Kelebekler Vadisi denince Fethiye aklıma geliyordu. Konya’da Kebelekler Vadisi olduğunu yeni öğrendim. Nasıl bir yer acaba? Merak ettim. Ziyaret edenler lütfen yazabilir mi nasıl bir yer olduğunu.

  Eğer açık bir alansa çok güzel. Yukarıdaki resimdeki gibiyse hatta müthiş. Ancak resimler çoğu zaman yanıltıcı olabiliyor.

  Konya bu gidişle tatil mekanları kadar turist çeker bu yapılarla. Bu tür gezip görülecek yerlerin açılması halkımız açısından çok önemli. TV, bilgisayar, telefonlar insanları sosyal hayattan çok uzaklaştırıyor. Bu tür yerler insanları evden çıkarır belki.

 3. Sema Baştacı dedi ki:

  Konya Kelebekler Vadisi 2017 güncellenmiş fiyat listesi ve çalışma saatleri

  Kelebekler Vadisi Açılış Saati: 09.00
  Kapanış Saati: 17.00

  Kelebekler Vadisi Giriş Ücreti

  Hafta İçi

  Öğrenci: 5 TL
  Sivil: 7,5 TL

  Hafta Sonu

  Öğrenci: 5 TL
  Sivil: 10 TL

  * 0-6 Yaş Ücretsiz
  * Şehit yakını, gazi, engelli : 2,5 TL
  * Hafta Sonu Aile Paketi: Anne + Baba : 20 TL ve her çocuk için 2,5 TL
  Kelebekler Vadisi pazartesi günleri kapalıdır.

 4. Harun Deveci dedi ki:

  Konya Kelebekler Vadisi fiyatı değişmişmidir acaba? Bu yakınlarda Konya seferim olacak. Çok duydum kelebekler Vadisi ismini. Gidip göreyim diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir