Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Giriş Ücreti

Konya’da açılan Avrupa’da en büyük kelebek uçuş alanına sahip olan Aşkın Kanatları Konya Kelebekler Vadisi veya Konya Tropikal Kelebek Bahçesi giriş ücreti ile ziyaretçi kabulüne devam ediyor.

Konya Kelebekler Vadisi – Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Konya Kelebekler Vadisi Hakkında

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi her iklim koşulunda 26 dereci ile 28 derece arasında sıcaklık ve yüzde 70 ila 80 derece arasında da nem ile sabit kalıyor ve burada 40 tür kelebeğin uçuşunu izlenebiliyor.

Ama burada iki büyük işi başarmış olduk. Birincisi, şu anda içerisinde bulunduğumuz Tropik Kelebek Bahçesi, ikincisi de Kelebekler Vadisi Parkı. Kelebekler Vadisi Parkı da 385 bin metrekarelik alanda Konya’nın en büyük parkı” diye konuştu.

Kaç Çeşit Kelebek Var?

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi şu an için 10 türde yaklaşık bin civarında kelebeği barındırıyor. Gelecekte bu rakam 40 türe ulaşacak.

700 ton çeliğin, her biri farklı ölçülerde bin 730 adet camın kullanıldığı inşaatta sadece teknik ekipler değil, bilimsel alanlarda uzman isimler çalıştı. Kelebeklerin Konya’da yaşayabilmeleri için sıcaklığın yaz kış 26 (±1) derece ve nem oranının ise yüzde 80 (±5) olması gerekiyor. Aynı zamanda kelebeklerin yönlerini bulmaları için de UV ışınlarının maksimum oranda geçişini sağlayan özel PVB malzemesi kullanıldı.

Giriş Ücreti Ne Kadar?

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi giriş ücretleri 2020 yılı için hafta içi sivil 17,5 TL öğrenciler için ise 7,5 TL olarak belirlenmiştir. Hafta sonu da yine sivil 17,5 TL, öğrenci için 7,5 TL olarak belirlenmiştir.

* Aile ile birlikte gelen 0-6 yaş çocuklar için ücretsiz.
* Engelli ve 65 yaş: 5 TL.
Aile Paketi: Anne + Baba : 30 TL ve (7-14 yaş arası) her çocuk için 5 TL.
* Şehit yakını (Anne, Baba, Eş ve Çocuk) ücretsiz.
Eğitim sınıfı: Bahçe gezi 5 TL Eğitim bedeli + 2,5 TL.
* Gazi ücretsiz.

Pazartesi günleri Konya Tropikal Kelebek Bahçesi kapalıdır.

Tropikal Kelebek Bahçesi ulaşım

Konya tropikal kelebek bahçesi merkeze çok da uzak değil. Otobüs ve dolmuşlarla gidilebilmektedir.

Adres

Parsana Mh. İsmail Kaya Cd. No:244 Selçuklu / KONYA

47 Numaralı Otobüs Güzergahı

“Kültürpark veya Yazır hareket merkezinden 47 numaralı otobüs ile Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz.

Kültürpark’tan hareket eden 47 no’lu otobüs Nalçacı Cad. – Kerkük Cad. – Eski Manifaturacılar – Kent Plaza – Aydınlıkevler ve son olarak İsmail Kaya Caddesi’nde yer alan Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşıyor.

Yazır’dan hareket eden 47 no’lu otobüs Yazır hareket merkezinden Ahmet Yesevi Cad. ve İsmail Kaya Caddesi’nde yer alan Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşıyor.”

57  Numaralı Otobüs Güzergahı  

Yazır’dan hareket eden 57 no’lu otobüs  Otogar Tramvay hattı  – Halil Ürün Cad. –  Ahmet Yesevi Cad. ve İsmail Kaya Caddesi’nde yer alan Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşıyor.”

Fatih Işıklar minibüsü ile Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz.

Konya Havalimanı’ndan taksi ile 20 dakika içinde Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz.

Konya Tren Garı’ndan taksi ile 20 dakika içinde Tropikal kelebek Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz.

Konya Otogarından taksi ile 10 dakika içinde Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz.

Galeri

Konya Kelebekler Vadisi veya yeni ismi ile Konya Tropikal Kelebek Bahçesi resimleri.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

4 Responses

 1. Nese dedi ki:

  Giriş ücretleri öğrenciler için alinabilir ama taşıma belediyeler tarafından dan ücretsiz yapılmalı okullara…bir öğretmen olarak bunu istiyorum en yakın okuldan bile araçlar 70 -80 lira istiyorlar en yakın yere ziyaret ogrencim başı 15 liraya geliyor

 2. Çağrı Başar dedi ki:

  Kelebekler Vadisi denince Fethiye aklıma geliyordu. Konya’da Kebelekler Vadisi olduğunu yeni öğrendim. Nasıl bir yer acaba? Merak ettim. Ziyaret edenler lütfen yazabilir mi nasıl bir yer olduğunu.

  Eğer açık bir alansa çok güzel. Yukarıdaki resimdeki gibiyse hatta müthiş. Ancak resimler çoğu zaman yanıltıcı olabiliyor.

  Konya bu gidişle tatil mekanları kadar turist çeker bu yapılarla. Bu tür gezip görülecek yerlerin açılması halkımız açısından çok önemli. TV, bilgisayar, telefonlar insanları sosyal hayattan çok uzaklaştırıyor. Bu tür yerler insanları evden çıkarır belki.

 3. Sema Baştacı dedi ki:

  Konya Kelebekler Vadisi 2017 güncellenmiş fiyat listesi ve çalışma saatleri

  Kelebekler Vadisi Açılış Saati: 09.00
  Kapanış Saati: 17.00

  Kelebekler Vadisi Giriş Ücreti

  Hafta İçi

  Öğrenci: 5 TL
  Sivil: 7,5 TL

  Hafta Sonu

  Öğrenci: 5 TL
  Sivil: 10 TL

  * 0-6 Yaş Ücretsiz
  * Şehit yakını, gazi, engelli : 2,5 TL
  * Hafta Sonu Aile Paketi: Anne + Baba : 20 TL ve her çocuk için 2,5 TL
  Kelebekler Vadisi pazartesi günleri kapalıdır.

 4. Harun Deveci dedi ki:

  Konya Kelebekler Vadisi fiyatı değişmişmidir acaba? Bu yakınlarda Konya seferim olacak. Çok duydum kelebekler Vadisi ismini. Gidip göreyim diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir