Et yemesem ne olur?

18 yaşındayım ve 5 yaşımdan beri et, balık, tavuk yemiyorum. Bunun haricinde sebze yemekleri falan da yemem. Et yemesem benim sağlığımda ne gibi eksiklik ya da problemlere neden olur?

Et yemeseniz ne olur?

Et yemesem ne olur?
Et yemesem ne olur?

Et, balık, tavuk, sebze, yemiyorum diyorsun geriye ne kaldı ki zannederim sen sadece ekmek, tatlı ve meyve ile yaşamını sürdürüyorsun. Bunu da 5 yaşından beri yapıyorum diyorsun. Sana şöyle bir örnek vereyim. Hayati fonksiyonlarının devamı için kanglukoza yani şekere ihtiyaç duyar. Bu, bedenimizin benzinidir.

Organlarımızın sağlıklı çalışmaya devam edebilmesi için etten ve sebzeden gelen proteinlere ve yağlara da ihtiyaç duyarız. Bunlar bizim bakımımız için gereklidir. Sen sormuşsun benim sağlığımda ne gibi eksiklik ya da problem olur diye.

Baban sana sıfır kilometre bir araba aldı ve sen babana “Ben bu arabaya sadece benzin koyup dağ bayır dolaşacağım hiç bakım yaptırmayacağım, bu araba ne kadar süre bana hizmet eder” diye sorduğunda baban sana ne cevap verirdi, ben de aynı cevabı veriyorum.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir