Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaSağlıkGrip Virüsünden Koruyan 10 Besin

Grip Virüsünden Koruyan 10 Besin

Gripten Koruyan 10 Besin

Bu yazımızda ülkemizin her tarafını sarsan grip virüsünden koruyan 10 besin hakkında bilgi vereceğiz. Bildiğiniz gibi Türkiye ve dünyada bu mevsimde grip virüsü insanları çok fazla etkilemektedir. Bir de bunun üzerine domuz gribi eklenince iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Artık bazı şehirlerimizde insanlar evden dışarı çıkarken maske ile çıkmaktadır. Çünkü her an grip virüsü size de bulaşabilir diğerlerinden.

Peki grip virüsünden nasıl korunacağız. Bunun için öncelikle şahsi temizliğe dikkat edeceğiz. Ellerimizi gün içerisinde sıklıkla sabunla temizleyeceğiz. Toplu taşıma araçlarını çok falza tercih etmeyeceğiz. Grip aşısını yaptıracağız. Gripaşısı domuz gribi karşısında da etkilidir. Sağlık Bakanlığı yetkilileri öyle diyor.

Grip Virüsünden Koruyan 10 Besin

Grip vücut direncini aşağı salan bir hastalık. Bunun için de öncelikle vücut direncimizi güçlendirmemiz gerekiyor. Peki bunun için hangi besinler faydalıdır;

Yeşil Çay

Yeşil Çay

Yeşil Çay, güçlü antioksidandır Bu sebeple grip virüsü ile mücadelede güçlü bir besindir. Ayrıca bağışıklık sistemini destekler. Bu sebeple Yeşil Çay enfeksiyonel hastalıkların yaygın olduğu kış aylarında vücut direncini artırır ve insana zindelik verir.

Beyaz Çay

Beyaz Çay

Beyaz Çay ülkemizde yeni yeni keşfedilmektedir. Özellikle Emine ERDOĞAN evlerinde beyaz çay kullandıklarını anlatınca herkesin dikkati bu yöne yoğunlaştı. Kötü tarafı çok pahalı bir üründür. Kilosu 4000 TL civarı.

Beyaz çay grip gibi viral enfeksiyonlar ve ayrıca kanser hücrelerinin oluşmasını önleme ile mücadelede oldukça etkilidir.

Beyaz çay kalp ve damar hastalıkları riskini de azaltmaktadır.

Adaçayı

Adaçayı

Adaçayı antioksidan açısından zengin bir bitkidir. Ayrıca üst solunum yolu enfeksiyonlarında etkilidir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

Bronşit ve astım ile ilgili belirtileri oldukça hafifletir. Yalnız uzmanlar günde 1 – 2 fincandan fazla tüketilmesini tavsiye etmiyor.

Zencefil

Zencefil

Zencefil bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca vücut ısısını yükselterek terlemeyi ve grip esnasında virüsün vücuttan daha kolay atılmasını sağlar.

Bundan başka zencefilin antiseptik özelliği de vardır. Bu sayede kanın temiz kalmasını sağlar. İnatçı öksürüğünüz varsa ballı zencefil çayı çok etkili bir öksürük kesicidir.

soğan sarımsak

Soğan ve Sarımsak

Soğan ve sarımsak güçlü antioksidan içeren bir yapıdadır. Bu sebeple vücut direncini artırır. Ve griip gibi salgın hastalıklarla mücadelede yardımcı bir besindir.

Soğanın ve sarımsağın içinde bulunan vitaminler, vücudun viral yollarla bulaşan hastalıklara karşı mücadelesinde çok önemli bir role sahiptir. Virüslere karşı vücudu adeta bir kalkan gibi korurlar.

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

1 Yorum

  1. Konuyu okudum, Grip Virüsünden Koruyan 10 Besin çok faydalı bilgiler içeriyor. Öncelikle teşekkür ederim. Bu tür faydalı başka konular da bekliyoruz Gonca sitesinden.

    Sadece grip virüsü ie ilgili değil. Her konuda bilgi içermeniz gerekiyor ki, sitenizin ziyaretçileri artsın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments