Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSağlıkİdeal kilo diye bir şey yoktur

İdeal kilo diye bir şey yoktur

22 yaşındayım ve yeni evliyim. İdeal kilo yaşıma göre çok fazla, rahatsız oluyorum artık, zayıflamak istemiyorum ama hiç olmazsa rahat hareket edebilecek şekle gelmek istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Daha önce denedim, istediğim kiloya da ulaştım ama birkaç yıl sonra geri aldım. Ne yapmam gerekiyor?

İdeal kilo yoktur

CEVAP: Yasemin Hanım kilo vermekten ziyade rahat hareket edebileceğim bir beden yapısı istiyorum diyorsun. Bu çok doğru bir düşünce. Benim de her zaman bahsettiğim konu bu. İnsanın ideal kilosu yoktur fakat herkesin ideal bir vücut ölçüsü mevcuttur. Bu ölçü boyuna, yaşam biçimine ve genetik özelliğine uyumlu olarak değişebilir.

İdeal kilo
İdeal Kilo yoktur

Aslında her hücremiz, bizim ideal bedene dönmemize programlı. Bu nedenle elimiz kesildiğinde iyileşiyor. Veya bir yerimizi çarptığımızda önce şişiyor sonra eski haline geri dönüyor. Bizim yapmamız gereken tek şey bedenimizi beslemek.

Bir bebeğin büyüme döneminde düzenli beslenmeye ihtiyacı olduğu gibi bizim de düzenli beslenmeye ve biraz harekete ihtiyacımız var.

Bazı sitelerde yer alan ideal kilo hesaplama formülleri tamamen ortalama vücut yapısına göre hazırlanmaktadır. Bunun yerine diyetisyeniniz size özel kilo hesaplama yapabilir.

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments