Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSağlıkKaramsarlık sizi hasta edebilir

Karamsarlık sizi hasta edebilir

Günümüzün amansız hastalığı olan ve bulaşıcı hastalık gibi insandan insana geçen karamsarlık hastalığı psikolojiyi etkilerken aynı zamanda hayata gölge düşürüyor.

Karamsarlık ahlakî değerler sayesinde ortadan kalkıyor

Karamsarlık hastalığının millet ruhu ve ahlaki değerler ile son bulacağı anlatılan ‘Karamsarlığa Bir Neşter’ yazısında bu düşünce şu sözlerle ifade edilmiştir. Bugüne kadar hayata gözlerini açan genç nesiller, hep kendi dünyalarında erozyon yaşıyor, boşluktan boşluğa sürükleniyor. Oysaki şimdilerde aynı insanlar, ruhlarını kanatlandırabilecek ufuklu ve gayeli düşünceleri sayesinde, kendi iç derinliklerine yönelip kâinat ve insanı bir kere daha yeniden keşfetme sürecine girdiler bile.

Millet ruhu ve ahlaki değerler, o kendilerine has çizgileriyle gelip bir kere daha gündeme oturdu. Ve artık pek çoğu itibariyle, genç nesillerin çehresinde pırıl pırıl ve davranışlarında dupduru bir samimiyet ve vicdanlarında da köpük köpük bir heyecan var.

Gonca yazı ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments