Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSağlıkÇocuğunuz uykudan sıçrayarak uyanıyorsa nedeni geniz eti olabilir

Çocuğunuz uykudan sıçrayarak uyanıyorsa nedeni geniz eti olabilir

Çocuklarda en sık karşılaşılan sorunlardan biri geniz eti. Her çocukta mevcut olan geniz eti, burun tıkanıklığına neden olması ile sıkça gündeme gelir.

Çocuğunuz uykudan sıçrayarak uyanıyorsa nedeni geniz eti olabilir

Çocuğun yaşam kalitesini hayli düşüren geniz eti; ağız akıntısı, hırıltılı soluma, sürekli olarak tıkanıklık, yutkunmada zorluk şekli ile de fark edilebilir. Acıbadem Ankara Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Ali Titiz dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralıyor: Burun tıkanıklığı, ağzı açık uyuma, ağızdan soluma, genizden konuşma, horlama, hırıltılı soluma, ağız kuruluğu, geçmeyen burun akıntısı, geniz eti iltihabı ve büyümesinin başlıca belirtileridir.

Bunlara bağlı olarak gelişebilen iştahsızlık, uyku bozuklukları, uykuda kısa süreli solunum durması, uykudan sıçrayarak uyanma, sık yineleyen sinüzit ve orta kulak iltihapları yol açtığı rahatsızlıklar arasında. Uzun dönemde orta kulakta sıvı birikimine neden olması ile işitme kayıpları, büyüme gelişme geriliği görülebilir.

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments