Öksürüğe ne iyi gelir – Doğal Öksürük Kesici


Sonbahar kış sezonu gelince soğuk algınlığı, nezle gripe bağlı olarak öksürük başlar. Kış mevsiminin en can sıkıcı tarafı diyebiliriz. Ancak hem vücut direncini yüksek tutarak hem de öksürük başlayınca hemen müdahele ederek başedebiliriz bu durumla.

Öksürüğe ne iyi gelir

Peki öksürüğe ne iyi gelir biliyormusunuz. Doğal öksürük kesici tarif. Hem de çok kolay. Her tarafta bulunan bir meyve: Ayva.

Ayva ve özellikle de onun kabukları ve tohumları güçlü iltihap karşıtı ve balgam sökücü etkiye sahiptir. Ayvanı öksürük ve üst solunum yollarının iltihapları sırasında doğal tedavi aracı olarak kullanabilirsiniz.

Öksürüğe iyi gelen doğal karışım

2 iri ayva iyice yıkanır, kabukları soyulur, ortası kesilir. Meyvenin kabukları ve içi (tohumlarla birlikte) küçük doğranılır, termosa konur. Üzerine 2 bardak sıcak su dökün, termosun kapağını kapatın, akşamdan sabaha kadar tutun. Sabah demlemeni süzün ve gün boyunca çay gibi için. Demlemeye bal, limon ilave edilebilir.

Gonca

Birincil amacımız ziyaretçilerimize dolu dolu bir site sunabilmektir. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazmaktayız.

You may also like...

1 Response

  1. Mustafa Kapıcı dedi ki:

    Öksürük bir başladımı bitmek bilmiyor. En iyi çare pekmez içmek gibi geliyor bana. Öksürüğe pekmez de iyi gelir yani. Bunu da konuda belirtiniz. Okuyanlar faydalanmış olurlar. En doğal öksürük kesicidir kendisi.

    Sizin yazdığınız ayva çayı diyelim bu yöntem de duymuştum. Ancak hiç denemedim. Pekmezi ise denedim faydası var öksürüğe.

    Her ikisini de denemek lazım. Zarar gelmez nasıl olsa. her ikisi de doğal öksürük kesici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir