Bedava .com domain almak

Projesi olan ancak maddi olarak yeterli birikimi olmayanlar bedava .com domain almak için araştırma yoluna gitmektedirler. Çünkü son yıllarda Türk Lirasının dolar karşısında değer kaybetmesi ile domain fiyatları uçuk rakamlara gelmektedir.

Bedava .com domain almak için yöntemler

Neden Web Sitesi?

Dünya popülasyonunun büyük çoğunluğunun şu anda internete erişimi var. Az gelişmiş ülkelerde bile toplumun %50’den fazlası internet kullanıyor.

Mobil telefonların gelişim göstermesi ve artık cep telefonundan tüm web sitelerini kolayca gezme olanağının gelmesi ile herkes işini online çözme yoluna gitmektedir.

2019 verilerine göre Türkiye’de 59 Milyon aktif internet kullanıcısı var. Bu da nüfusun %72’sine denk gelmektedir.

İşte bu yüzden tüm firmaların ve projelerin artık web sitesi kullanması zorunludur. Yoksa bu 59 milyon kişiye ulaşamazlar. Bu da baştan kaybetmek demek.

Neden .com Domain?

Domain pazarının liderleri .com, .net, .org sayılır. Bunlar piyasayı domaine etmiştir. Ancak şu da bilinen bir gerçektir ki her başarılı projenin arkasında .com domain vardır.

Dünya çapında tanınan ve bilinen startup projeleri önceleri bütçeleri yeterli gelmediği için başka uzantı domainlerle başlamış ve maddi güce erişince .com uzantılarını sahibinden satın almışlardır. Bazen bunun için milyon dolarlar bile ödenebiliyor.

Bedava .com domain ama nasıl?

Aklımızda proje var. Her şeyi planladık ancak .com domain alacak maddi gücümüz yok. Ortalama .com domain fiyatı şu anda 100 TL civarıdır. İşte bu zaman yardımınıza hosting ve domain firmaları yetişiyor. Kampanyalarla bedava .com domain verebilmektedirler. Veya 0.99 $ gibi bir fiyata veriyorlar ki bunu da bedava sayılır.

Ömür Boyu Bedava Domain mi?

Hayır bedava veya ucuz domainler ömür boyu sürmez. Genellikle ilk yıl için verilir. Domainin yenileme zamanı gelince fiyat yine de 100 TL civarlarına çıkmaktadır. Ancak proje sahipleri o bir sene içerisinde domainin süresini uzatıp uzatmayacaklarına emin olacaklardır zaten. Eğer proje tuttuysa zaten 100 TL çok çok küçük rakam olarak kalacaktır.

Ucuz Domain Kampanyaları

Domain registrar firmalar veya domain kayıt şirketleri ucuz domain kampanyaları düzenlemektedirler. Bu firmaların başında GODADDY firması geliyor. Genellikle 0.99 $ karşılığı .com domaininizi buradak ilk yıl için kayıt ede bilirsiniz. Şu an geçerli olan kod cjc99com

Gonca Bedava Domain Kampanyası

Evet yanlış okumadınız. Gonca.com sitesi olarak her ay yaptığımız çekilişle bir kişiye bedava .com domain hediye edeceğiz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağı yorum yapmanızdır. Katılım için tek şart var:

 • En az 3 cümlelik yorum yapmak

Herkese projesinde başarılar.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

4 Responses

 1. Alpercan Özpirinç dedi ki:

  Merhabalar gerçekten güzel bir kampanya başlatmışsınız girişimcilere böyle destek olmak güzel bir şey 🙂
  Katıldım..
  R10: oezpirinc

 2. Matrak dedi ki:

  Merhaba, bu fikrinizden dolayı şahsım adına sizlere çok teşekkür ederim. Projenizden yararlanmayı çok istediğimi belirtir, iyi çalışmalar dilerim. Umarım ben de bu şanslı insanlardan biri olabilirim, sevgiler.

 3. furkan dedi ki:

  Harika bir düşünceyi hayata geçirmişsiniz. Domain alamayan arkadaşlara destek vermeniz güzel bir düşünce. Başarılarilarinizin devamini dilerim.

 4. Ebru Karaman dedi ki:

  Proje için sadece bedava .com domain almak yetmez. Bunun hostingi var, yazılımı var, arama motoru optimizasyonu var. Başlamadan bunları da göz önüne alın.

  Gerçi yazılım işi kolay. WORDPRESS, JOOMLA veya benzer CMS işinizi görür. Hosting işini de ücretsiz hosting servisleri ile halledebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir