Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaE-ticaretEn İyi 5 B2B Sitesi

En İyi 5 B2B Sitesi

Şirketiniz çok iyi kalitede ürün üretiyor. İç piyasa size yeterli gelmiyor. Dünyaya açılmak istiyorsunuz. Müşterilerin size ulaşmasın aşamasında B2B siteleri çok önemli işlev görüyor. Bu yazımızda en iyi 5 B2B sitesi hakkında bilgi vereceğiz.

Popüler B2B Siteleri

Alıcı ile satıcıyı biraraya getiren B2B siteleri zamanla çok önemli bir platform haline geldi. Bu sebeple yüzlerce ve hatta binlerce Business to Business sitesi ortaya çıktı. Bunlardan bir kısmı sektörel bazda çalışıyor. Sadece belli sektörlere hizmet veriyor. Uluslararası bazı siteler ise her alanda ve üründe firmaları buluşturuyor. Yine bazı B2B siteleri sadece firma bilgilerini içerirken bazıları ürün ve firma bazlı ve hatta siteden direk satış hizmeti dahi sunuyor.

Alibaba

Çin menşeli bir firma. Dünyanın hemen hemen her ülkesinden yüzbinlerce üye firması bulunmaktadır. Son verilere göre marka değeri 200 milyar dolar civarındadır. Firmalar üye olarak ürünlerini ekleyebiliyorlar.

Alibaba ücretsiz (FREE) üyelerine hiç bir fayda sağlamıyor. Sadece GOLD üyeler siteden faydalanabiliyor. Çok fazla sayıda Çin firması üye ve hemen hemen hepsi de GOLD üye. Çünkü Alibaba sitesine Çin’de devlet desteği üst düzeyde.

Alibaba GOLD üye firmaları site üzerinden satış fırsatı da sunmaktadır. Ancak bu özellikleri çoğunlukla Çin menşeli firmalar kullanmaktadır.

Kompass

Kompass global bir firma.  Sitede yayınladıkları son verilere göre sitede 4.970.000 aktif firma, 5.630.000 adet aktif işyeri kayıtlı. Ayrıca 2.021.000 firmanın finansal verileri, 129.000 firmanın ise kredi risk puanları mevcut.

Site ücretli ve ücretiz üyelik fırsatı sunmaktadır. Ücretsiz üye olarak aradığınız firmaları iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ücret ödeyerek firmanın ortak bilgilerine ve eğer mevcutsa finansal veri ve hatta risk puanlarına ulaşabilirsiniz.

EC21

EC21.com, 1997 yılında Kore Uluslararası Ticaret Birliği (KITA) ‘nın çevrimiçi ticaret kurulu olarak başladı. 2000 yılında EC21 Inc. KITA’dan devir aldı. O zamandan beri, EC21 yerel küçük ve orta ölçekli ihracat şirketlerine kapsamlı ticaret destek hizmetleri ve global iş fırsatları sunmaktadır.

EC21 220 farklı ülkeden yüzbinlerce firmaya, birkaç farklı dilde hizmet vermektedir. Kore dışında farklı ülkelerde de merkezleri bulunmaktadır. Yalnız şu an Türkçe hizmeti yoktur.

EuroPages

İsminden de anlaşılacağı gibi Avrupa merkezli bir firmadır. Merkezi Fransa gözükmektedir. 26 farklı dilde hizmet veriyor. Yine kendi açıkladıkları verilere göre yıllık 115 Milyon sayfa görüntüleme, yıllık 50 Milyon arama ve üye şirketleri sayfalarına 1,6 milyon tıklama gönderiyor.

Sayfayı ziyaret edenler %73 Avrupa menşelidir. Her ay 3000 firma EuroPages katılmakta ve sayfalarını oluşturmktadır.

Allbiz

Global bir firma. Sitelerinde yayınladıkları verilere göre Allbiz sitesine kayıtlı 1,4 milyon şirket bulunmakta ve tüm dünyadan 16 milyon alıcı çekmektedir. Şu an sitede 29 milyondan fazla ürün sergilenmektedir.

Allbiz belirttiğimiz gibi global bir firma ve dünyanın her ülkesinden alıcı ve satıcıları buluşturuyor.

 

En iyi 5 B2B sitesi yazımızı faydalı buluyorsanız lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşırmısınız.

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

2 YORUMLAR

  1. Alibaba Eurpoages ve Turkish Exporter sitelerini kullandım. Alibaba sadece Çinli Gold üyelere çalışır. Eğer sattığınız ürünün Çin pazarında rakibi fazla yoksa başarılı olabilirsiniz. Başka türlü başarılı olmanız çok zor.

    Turkish Exporter hiçbir işe yaramaz. Boşuna para kaybı. Ekonomi bakanlığı bu siteye neden destek verir anlamıyorum. Hiç denemeyin. Ürünlerinizi gireceksiniz zaman harcayacaksınız geri dönüşü olmayacak. Zaman kaybı yaşatır size.

    Europages fena değil. Avrupa pazarına mal satıyorsaanız kullana bilirsiniz. İlla para ödemenize gerek yok. Ücretsiz de deneyin.

  2. Dünyanın en büyük B2B siteleri bir araya toplansa kıytırık Turkish Exporter etmez herhalde. Veya tam tersi bizim TE hiç dünyada B2B sitesi olarak kabul edilmez galiba. O kadar saçma bir firma.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments