15 yaşındaki kıza çıplak fotoğrafla şantaj!

Sosyal medya hayatımıza girdi gireli faydalı mı zararlı mı diye tartışıyoruz. Ancak kontrolsüz kullanılan sosyal medyanın, özeelikle facebook çok daha zararlı yanı var. Karşı tarafı göremiyorsunuz. Asıl amacını bilemiyorsunuz. Karşıadki insan kötü niyetli olunca başa bela olabiliyor.

Facebbok’ta çıplak fotoğrafla şantaj

15 yaşındaki G. T. facebook sitesinde Buğra A. ile tanışmış. Arkadaşlıklarını ilerleten Buğra bir zaman sonra G.’den çıplak fotoğrafını istemeye başlamış.

Önce karşı çıkan kız daha sonra güvenini kazanan Buğra’ya çıplak fotoğrafını göndermiş. Kızdan istediğini elde eden Buğra kızı tehdit etmeye başlamış.
G. T. önce annesinin altınlarını çalarak satıp Buğra’ya göndermiş. Ancak Buğra daha fazla para isteyince durumu annesine anlatmaya karar vermiş.

Anne durumu polise bildirince Buğra yakalanmış.

Lütfen sosyal medyada çok dikkatli olalım.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir