40 yaşındaki adamla evlendirilen 8 yaşındaki kız düğün gecesi öldü

Olay Yemen’in Haccah bölgesinde gerçekleşmiş. 8 yaşındaki kızı 40 yaşındaki adam ailesinden satın almış. Daha evliliğin ve kadın olmanın ne anlama geldiğini bile bilemeyecek yaşta olan kız düğün gecesi iç kanamadan dolayı vefat etmiş.

8 yaşındaki zavallı kızı ebeveynlerinden aslında satın alan 40 yaşındaki erkek de aynı şehrin sakinidir. Olaydan sonra adam tutuklanmış ancak daha sonra serbest kalmış.

İşin garip tarafı kabile ve aşiret başkanları 40 yaşlı manyakın yeniden mahkemesinin olmasına itiraz etmiyorlar.

Yemen’de kızların %25i 15 yaşına gelmeden evlendiriliyor. 2010 yılının Eylül ayında Yemen’de 12 yaşındaki gelin hamile kalmış ve doğum sırasında ölmüştü.

UNICEF tarafından bildirildiğine göre dünya çapında milyonlarca genç kız çocuk yaşta evlendiriliyor. Önümüzdeki 2011-2020 yılları arasındaki dönemde 140 milyon kızın çocuk yaşta evlendirileceği tahmin ediliyor.

8 yaşlı kız evlendi

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

2 Responses

  1. Fatih Ulukapı dedi ki:

    Bu nasıl birşeydir arkadaş. 8 yaşındaki kız nasıl 40 yaşında bir adamla evlendirilir. Diyelimki ailesi aklı başında deeğil. Devlet nereye bakıyor. Bunlara çok yüksek ceza verilmesi lazım. Daha da başkaları cesaret etmesin diye.
    Aklımın almadığı 40 yaşında bir adam neden gidip de kendisinden 32 yaş küçük birisini alır.

  1. 24 Aralık 2022

    […] karın üzerinden bir cerrahi işlem geçmişine sahip olma, fazla kilolu olma, sık ya da çoğul hamilelik geçmişine sahip olma, karın boşluğunda sıvı birikimi ile […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir