Amanda Cerny ve Cafer Lalek olayı gerçekleri

amanda cernyAmanda Cerny ve Cafer Lalek dayı arasındaki tweetleşme son 10 gündür Türkiye gündemine bomba gibi düştü.

Peki nedir bu olayın aslı irdeleyelim. Öncelikle kimdir bu Amanda Cerny ve Cafer Lalek dayı.

Amanda Cerny kimdir?

Twitter, Vine, Snapchat ve bilimum sosyal medya siteleri fenomeni Amanda Cerny 26 Haziran 1991 Pittsburgh, Pensilvanya doğumlu. Yani kendisi Amerika Birleşik Devleri vatandaşı. 25 yaşında. Boyun 1 metre 70 cm. Geçmişini çok fazla irdelemeye gerek yok. Çünkü artı 18 veriler çıkıyor önümüze 🙂

Twitter takipçi sayısı 700 bin civarında.
Instagram takipçi sayısı 9 milyon
Youtube sayfası takipçisi 1 milyondan biraz fazla
Facebbok sitesinde şu an itibariyle tamı tamına 5.817.986 takipçisi var
Vine takipçi sayısı 5 milyon civarında

Vay be denecek bir kızmış. Çok da güzel.

Peki dünyada milyonlarla bu güzelleri güzeli kızın gönlünü kaptırdığı Cafer Lalek kimdir dersiniz?

Cafer Lalek kimdir?

Twitter sayfasında yazdığına göre Yozgat ilinde ikamet ediyor. Twitter sayfası Eylül 2016 tarihinde açılmış. 70 bin civarı bir takipçisi var. Yerel aksan Türkçe ile yazmaya çalışıyor.

Olay nasıl gelişti?

Yozgatlı Cafer Lalek twitter hesabından Amanda Cerny’ye “yozgada gelirsen seni birgün misaffir edebilirim” diye yazdı. Amanda ise cevabında “Bing çok kötü bir çeviri yaptı, hahaha. Ama anladığım kadarıyla Türkiye’yi ziyaret etmem gerektiğini söylüyorsun” diye cevap yazdı. Ne olduysa bundan sonra oldu. Olay aldı başını gitti.

Daha sonra Amanda Cerny evlenme teklif etti bizim Cafer Lalek dayıya.

Ve arkasından Türkiye’nin tüm TV ve gazetelerine haber oldu bu olay.

Olayın aslı nedir?

Viral reklam olayını duymuşsunuzdur. Hani şu ağızdan ağıza yapılan reklam. Genelde kadınlar tarafından uygulanan, alınan bir ürünün sevilmesi neticesinde ağızdan ağıza dolaşıp ünlenen ürünler misali.

İşte burada da viral reklam uygulandı. Amanda Cerny Türk takipçiler istiyordu. Bunun için Türkiye’de tanınması gerekiyordu. Gitti bir reklam ajansı ile anlaştı.

Reklam ajansı da böyle bir reklam hazırladı. Netice de çok başarılı olmuş gibi. Şimdiden Amanda Cerny nam-ı diğer THE YENGE yüzbinlerce Türk takipçi kazandı.

 

Lütfen aşağıdakiler tıklayarak haberimizi sosyal medya sitelerinde paylaşırmısınız.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. Ceyda Arslan dedi ki:

    Amanda Cerny gerçek bir kişilik. Sonuçta hep göz önünde. Gerçi eskiden daha fazla göz önündeymiş. Porno yıldızı galiba. Ancak şu an parayı başka işlerden kazanınca bırakmış sanırım.

    Cafer Lalek ise aslında olmayan birisi. Bir karakter. Sosyal medya fenomeni diyelim. bence bu olay kesinlikle gerçek değil. Sizin de belirttiğiniz gibi tamamen reklam. Reklam kokak hareketler bunlar 🙂

    Bu olaydan sonra artık Amanda Cerny ülkemizde tanınan birisi oldu çıktı. Biz de zannediyoruz ki gerçekten evlilik istiyor filan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir