Google Ad Günü Sürpriz Spinner

Google bazı erkekler gibi değildir. Özel günleri unutmaz. Bu hususi günlerde hazırladığı DOODLE diye isimlendirilen sürprizlerle çıkar kullanıcılarının önüne. Bugün de öyle yaptı. Google Ad Günü Sürpriz Spinner ile kendi doğum gününü kutladı.

Bu sürpriz DOODLE Azerbaycanlı kardeşlerimiz içindi. Diğer ülkelerde ve de Türkiye’de daha farklı isimlerle yalnız aynı doodle gösteriliyor.

Google hakkında

Google, ilk olarak, 4 Eylül 1998 tarihinde özel bir şirket olarak kuruldu ve 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edildi. Kurucuları Larry Page ve Sergey Brin diğer önemli isim ise Eric Schmidt. Kuruluşundan bu yana misyonu “dünyadaki bilgiyi organize etmek ve bunu evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmek”tir. Gayri resmi sloganı ise, Google mühendisi Amit Patel tarafından bulunan ve Paul Buchheit tarafından desteklenen”Don’t be evil” (Kötü Olma) dır. 2006 yılında, halen şirket merkezi konumunda olan Mountain View, California’ya taşınmıştır.

Gonca

1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. Savaş Genç dedi ki:

    Aynı doodle Türkiye’de Google’ın doğum günü çarkıfeleği diye yayımlanıyor. Dünya devi bizi de unutmamış 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir