Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaTeknolojiFacebook hesap silme, Facebook dondurma

Facebook hesap silme, Facebook dondurma

Sosyal medya bazen illallah ettirir. Bu kriz anlarında Facebook hesap silme en iyi çözüm. Diğer çözüm de facebook hesap dondurma işlemi. Sosyal medya sitelerinden Facebook bu konuda iyi. Hem hesap silme hem de dondurma işlemine izin veriyor. Hiç de zorluk çıkarmıyor. Ne de olsa 1 milyardan fazla kullanıcısı var. Birkaç kullanıcının ayrılması çok da etkilemiyor.

Facebook Hesap Silme

Sosyal medya bazen insanı yorabiliyor. Ya da özel nedenlerle sosyal medya hesabınızıkapatmanız gerekebiliyor. Facebook da diğer sosyal ağlar gibi hesabınızı silmenizi istemiyor. Direk ayarlarda bu seçenek yok. Ancak yine de silmek isterseniz Hesabımı Sil linkine tıklayarak silebiliyorsunuz. Tıklarsanız karşınıza aşağıdaki uyarı çıkacaktır.

Bu uyarıyı gördükten sonra Hesabımı Sil butonuna tıklarsanız facebook hesap silme işleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu seçeneği kullanırken şuna dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer hesabınızı silerseniz bir daha geri getirme şansınız yok. Arkadaşlar, resimler, paylaşımlar hepsi silinecektir. Bunun için de dikkatli kullanılması gerekiyor. Eğer belli bir zaman sonra geri dönmeyi düşünüyorsanız o zaman hesap dondurma işlemini yapınız.

Facebook Dondurma

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi öyle an gelebilir ki, ister ailevi, ister işle ilgili veya arkadaş grubunuza bağlı olarak sosyal medya hesabınızı geçici olarak dondurmak isteyebilirsiniz. Facebook bu konuda en kolay işlem yapılabilen ağlardan bir tanesidir.

Yapmanız gereken sadece yukarıda isminiz yazan yerin en sonunda aşağı doğru bir işaret var. Basınca meü çıkıyor. Menüden Ayarlar seçeneğine tıklayınız. En sondan bir üstteki. Açılan sayfada sağda Güvenlik seçeneği var. Ona tıklıyoruz. Son olarak ise açılan sayfada en sonda Hesabını Dondur seçeneğine tıklıyoruz. Resimle göstermek gerekirse;

Facebook hesap silme ayar sayfası

Eğer bu yollar bana çok zor gibi geldi diyorsanız o zaman Hesabını Dondur linkine tıklayınız. Link sizi direk facebook hesap dondurma sayfasına götürecektir.

Burada dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

Facebook hesabınızı silerseniz geri dönüşü yoktur. O zamana kadar paylaştığınız herşeyi kaybedeceksiniz. Arkadaş listeniz silinecektir.

Hesap dondurma işleminde ise;

İstediğiniz zaman hesabınız tekrar aktif ede bilirsiniz. Arkadaş listeniz, paylaşımlarınız aynen muhafaza edilemktedir.

Önemli uyarı: Sosyal medya kullanmak iyidir, ancak ayarında kullanmak gerekiyor. Her gün saatlerce zamanınızı harcıyorsa dikkat etmelisiniz. Yukarıda Facebook Hesabını Dondur linki,  Facebook Hesabımı Sil linki paylaşıldı. Karar sizin. Her ikisini de kullanmakta serbestsiniz.

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

7 YORUMLAR

 1. Artık canıma tak etti. Neredeyse 5000 arkadaşın hepsi full. Herkes günde bir tane paylaşım yapsa oku oku bitmiyor. Her gün 5 6 saat facebook da geçiriyorum. Kapatmak istiyorum ama elim varmıyor facebook hesap silme düğmesine. Şu an bana göre en iyisi hesap dondurma. Onu da yapmak istemiyorum.

  Galiba benimkisi psikolojik vaka. Bildiğiniz iyi bir psikolog var mı? Bir yerde okumuştum sosyal medya hastalığı veya internet bağımlılığı diye bir şey var. En kısa zamanda psikolojik destek almam şart.

  • Sosyal medya devleri insanların psikolojisini düşünmez ki. Onların aklı parada. Sen klavyede facebook hesap silme yazdınmı Mark Zuckerberg uyuyamaz geceleri. Belki facebook dondurma yazarsan bir anlamda geri dönme ihtimalin olur. Diğer türlü hesap silme işlemine müsaade etmezler.
   Bu kadar basit aslında. Onun için en iyisi bu yabancılara para kazandırmamak. Bir an önce hesabı kapatmak.

 2. Yukarıdaki bir bilgiyi düzelmek gerekiyor. Daha doğrusu eklemek gerekiyor. Facebook hesap silme işlemi hemen gerçekleşmiyor. İki hafta gibi bir süre veriyor. Belki pişman olursun diye. Bu sürede hesabınıza giriş yaparsanız hemen tekrar aktif oluyor.

  Facebook dondurma seçeneğini kullananlara birşey diyemem ama facebook hesap silme isteyenler verilecek süre içinde hesaplarına giriş yapmasınlar. Yoksa yazdığım gibi hesapları silinmeyecektir.

 3. Sosyal medya gibisi yok. Neden hesaplarınızı kapatmak istersiniz anlamıyorum. Hele hele facebook hesap silme de nedir 🙂 Facebook olmadan yaşam mı olurmuş?

  Ben gayet memnunum. Instagram ve Facebook hesaplarım var. Aktif olarak da kullanıyorum. Her gün 1 saat en fazla 2 saat kullanırım. Aşırıya kaçmam. Otokontrol yaparım anlayacağınız.

  Herkes böyle yapmalı bence. Yoksa hesap silme veya dondurma çözüm değil.

  • Sen memnun olabilirsin şimdilik. Bir zaman gelir sen de facebook hesap silme konusunu düşünmeye başlarsın. Çünkü her gün saatlerce facebook’da geçirmek zaman israfı.

   Bakın bu tür sitelerin hepsi yabancı. Hepsinin sahibi de Yahudi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hep de ya oyun büyük, büyük resmi görmek gerek.

 4. Her şeyi ayarında kullanacaksın. Gerisi hep zarar verir. Genelde facebook, twitter, instagram kullanan kesim 13 – 35 yaş aralığında olan insanlar. Sosyal medyada fazla zaman geçirince diğer yapmaları gerekenleri yapamıyorlar. Sonra da sınav yaklaşırken google giriyorlar facebook hesap silme aratmak için. Sınav geçince yine devam. Tekrar sınav zamanı gelince bu defa da facebook dondurma, facebook hesap dondurma aramaları başlıyor.

  Çok dikkatli olmak lazım. Facebook sahibi, google sahibi, twitter sahibi hepten Yahudi. Bu sosyal ağların ne amaçla açıldığı da tam belli değil.

 5. Bu sosyal medya işleri hep aynı. Başta çekici gelir sonra sıkılırsınız. Bende de aynısı oldu. Şimdi google girmiş Facebook hesap silme, Facebook dondurma arayıp duruyorum. Çok zor işler bunlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments