Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnternet'ten Para Kazanma Yol ve Yöntemleri

İnternet’ten Para Kazanma Yol ve Yöntemleri

Günümüzün teknolojik imkanları artık 7den 70e herkese internet’ten para kazanma imkanları sunuyor. Bu yazımızda 2020 yılı için sizin internet’ten para kazanmanız için gerekli olan yol ve yöntemleri açıklayacağız.

İnternetten Para Kazanma Yol ve Yöntemleri
İnternet’ten Para Kazanma

Teknolojinin ve özellikle de internet baş döndürücü bir şekilde gelişme gösterirken, her yeni gelişme aynı zamanda yeni para kazanma yol ve yöntemleri de getiriyor hayatımıza. Peki bizler bu fırsatları ne kadar değerlendirebiliyoruz?

İnternetten bir çok farklı yöntemle para kazanılabilir. Öncelikle kullandığımız interneti boşa zaman harcamak yeri olarak değil de faydalı yönlere kullanmayı düşünmemiz gerekiyor.

Peki başlı başına bir derya olan bu internet ortamını çok para kazanmak için nasıl kullanacağız? Size bu konuda popüler olan bir çok internet’ten para kazanma yol ve yöntemleri sunacağız. Hangisi ile devam edeceğiniz ise size kalmış.

1. Youtube
youtube
Çok güzel videolar çekiyorsunuz veya yapıyorsunuz. Yeni yerler keşfetmeye ve bunları kayıt altına almaya bayılıyorsunuz. Eğer böyle biriyseniz siz YOUTUBE üzerinden para kazanma yöntemi için uygunsunuz demektir.

Youtube portalı yüklenen her videonun izlenme oranları üzerinden para ödemesi yapıyor. Ancak bu videoların üzerinde telif hakkı olmaması gerekiyor. Yani siz Gülşen’in Bangır Bangır klibini yükleyerek para kazanamazsınız.

Youtube sitesinden ülkemizde çok para kazanan insanlar var. Bunların bazıları özel videolar yapıyor, bazıları ise oynadıkları oyunları kaydederek sitede yayınlıyor. Milyonlarca izleyeni var bu tür videoların.

Youtube bildiğiniz gibi bir Google firması. Ödemeleri Google Adsense hesabınız üzerinden banka hesabınıza gönderiyor.

2. Anketler
anket
Bazı anket firmaları doldurulan her anket başına para ödemesi yapıyor. Piyasada bu şekilde anket için para ödeyen çok fazla sayıda firma var.

Yalnız bu firmalardan bir çoğu sahte olabiliyor. Para ödemesi gerçekleştirmeye biliyor. Bu sebeple boşuna zaman kaybetmemek için dikkatli olmak gerekiyor.

Anket firmaları ödemeleri genellikle PAYPAL ile yapıyor. Kendinize bir PAYPAL hesabı açmanız gerekiyor.

3. Google Adsense
Google AdSense

İnternet’ten para kazanma yöntemleri arasında 1 numara diyebiliriz adsense için. Dünyada yüzbinlerce kişi web sitelerinden adsense ile para kazanıyor.

Google Adsense kullanarak para kazanmak için öncelikle bir web sitenizin olması lazım. Sitenizde yayınlanmak üzere adsense yayıncı başvurusu yapıyorsunuz. Siteniz inceleniyor eğer kabul edilirse siz de sitenizden para kaznmaya başlıyorsunuz.

Google Adsense ödemeleri banka hesabınıza yapıyor. Minimum ödeme şu an 200 TL.

Bu konu çok ayrıntılı. Bu yüzden Google Adsense için ayrı geniş bir konu ayıracağız.

İnternetten para kazanma yol ve yöntemleri çok geniş bir konu. Sizin de bu konuda yazacaklarınız varsa lütfen yorumlara yazınız.

Gonca
Goncahttps://www.gonca.com
1995 doğumlu Gonca KAPLAN Galatasaray Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anne Bebek, Dekorasyon, Güzel Sözler, Kültür Sanat, Moda, Teknoloji, Yemek Tarifleri ve diğer konularda yazılarını sahip olduğu Gonca sitesi üzerinden sizlerle paylaşmaktadır.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments